Átadták a rubin, vas, gyémánt- és aranyokleveleket

írta uni-miskolc, 2015. szeptember 2–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Augusztus 28-án ünnepi szenátusülésen adták át a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi és Műszaki Anyagtudományi Karának jogelődjein végzett bánya- és kohómérnököknek a rubin, vas, gyémánt- és aranyokleveleket.

Átadták a rubin, vas, gyémánt- és aranyokleveleket

Az egykori József Nádor Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem Bánya-, Kohó- és Erdőmérnöki Karán Sopronban, 1950-ben oklevelet szerzett három fő gyémántokleveles bányamérnök vasoklevelet, az 1955-ben a Nehézipari Műszaki Egyetem Bánya- és Kohómérnöki Karán Sopronban végzett két fő aranyokleveles bányamérnök gyémántoklevelet, valamint a Nehézipari Műszaki Egyetem Bányamérnöki Karán 1965-ben Miskolcon végzett 43 mérnök aranyoklevelet vett át az ünnepség keretében.

Az ünnepségen a József Nádor Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem Bánya-, Kohó- és Erdőmérnöki Karán Sopronban 1945-ben oklevelet szerzett egy mérnök rubin oklevelet, az 1950-ben oklevelet szerzett három mérnök vasoklevelet, az 1955-ben a Nehézipari Műszaki Egyetem Bánya- és Kohómérnöki Karán kohómérnöki oklevelet szerzett egy mérnök gyémántoklevelet, a Nehézipari Műszaki Egyetem Kohómérnöki Karán 1965-ben oklevelet szerzett huszonöt mérnök pedig aranyoklevelet vehett át. Bánky Gyula vasokleveles kohómérnök 2015. július 30-án elhunyt, ezért ő posztumusz részesül rubinoklevélben.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 5 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek

Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek • 36 napja

Elszállították azokat a cipősdobozokat, melyeket a miskolci katonák állítottak össze rászoruló fiataloknak. A felhívásra a megye hivatásos, szerződéses és önkéntes állománya is megmozdult, így két hónap alatt több mint 100 dobozt gyűjtöttek. A csomagokat gondosan becsomagolták és címkével látták el, melyeken megjelölték, hogy kinek szánják azokat.

• Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban

Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban • 50 napja

Aláírta szerződését az 500. területvédelmi tartalékos katona, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A végzős egyetemista megszerzett tudását, a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni, így a tartalékos rendszer után tervezi, hogy szerződéses katonaként marad a honvédségnél. Jelenleg beosztását keresik a rendszerben.

• Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak

Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak • 55 napja

A Miskolci Egyetem mindig kiemelt feladatának tartotta, hogy ahol térségnek szüksége van rá, ott segítsen. Ez a társadalmi szerepvállalás ösztönözte az intézmény rektorát, Prof. Dr. Horváth Zitát, hogy egy lélegeztetőgépet adományozzon a Borsod-Abaúj-Zemplén megyét és a régiót ellátó kórháznak.