„Új korszak kezdődik a Műszaki Anyagtudományi Kar képzésében”

írta ME Sajtóanyag , 2015. szeptember 12–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

AKTUALITÁSOK

A Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Kara ez év szeptemberében először indítja DUÁLIS Járműipari öntészeti szakirányos anyagmérnök alapképzését. A duális képzésre felvételt nyert hallgatók szeptember 7-én ünnepélyes keretek között írták alá szerződéseiket a számukra gyakorlati jártasságot biztosító duális képző vállalatokkal.

„Új korszak kezdődik a Műszaki Anyagtudományi Kar képzésében”

A Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Kara a vállalati igényeket felismerve az elmúlt időszakban a – főként járműipari – öntészeti vállalatokkal szorosan együttműködve megreformálta öntészeti képzését, és immár a vállalatokkal közösen, Magyarországon egyedülálló elméleti képzésre és valós ipari környezetben elsajátított gyakorlati ismeretekre építve duális formában képzi a jövő öntész szakembereit. A duális képzés számos előnyt nyújt mind a hallgatónak, mind az őket foglalkoztató vállalatoknak, hiszen a hallgató valós problémákat megoldva bővítheti gyakorlati ismereteit, már hallgató korában jártasságot szerez az ipari, termelési tevékenységekben, a vállalat pedig folyamatosan, saját igényei szerint formálva biztosíthatja a megfelelő kompetenciákkal rendelkező szakember-utánpótlását.A duális képzésben végző hallgató friss diplomával és 3,5 éves szakmai tapasztalattal fog rendelkezni, ezáltal teljesíteni fogja a pályakezdőkkel szemben támasztott, ma még túlzónak tűnő elvárásokat. Ez komoly helyzeti előnyt jelent majd a munkaerőpiacon. A Műszaki Anyagtudományi Kar szeptemberben első ízben induló duális képzésére felvételt nyert hallgatók szeptember 7-én ünnepélyes keretek között, sajtótájékoztatóval egybekötött aláírási ceremónián írták alá szerződéseiket a számukra gyakorlati jártasságot biztosító duális képző vállalatokkal. A rendezvényt a duális képzésben résztvevő vállalatok képviselői is megtisztelték jelenlétükkel. A Miskolci Egyetem nevében Dr. Palotás Árpád Bence, a kar dékánja, Dr. Horváth Zita, az egyetem általános rektorhelyettese, Dr. Varga László, az Öntészeti Intézet igazgatója, valamint Dr. Gácsi Zoltán egyetemi duális képzési felelős köszöntötte a hallgatókat, a vállalatok képviseletében pedig a FÉMALK Zrt. igazgató helyettese, Dr. Rick Tamás mondott beszédet. A hallgatók a szorgalmi időszakot az egyetemen töltik, majd decemberben a győri NEMAK Győr Alumíniumöntöde Kft. és Busch-Hungária Kft., a budapesti FÉMALK Zrt. és Csepel Metall Vasöntöde Kft., a miskolci Sicta Kft., a sátoraljaújhelyi Prec-Cast Öntödei Kft., valamint a sárospataki Certa Kft. cégeknél kezdik meg a duális képzésük vállalati szakaszát. A szerződést aláíró, a duális képzésnek most nekiinduló hallgatók azon túl, hogy a felvételi eljárás során felvételt nyertek a Műszaki Anyagtudományi Karra, mindannyian sikeresen szerepeltek valamely duális képző vállalat felvételi elbeszélgetésén is. Ezen hallgatók tehát már most többlet teljesítményt az asztalra letéve bizonyították rátermettségüket, amely rátermettségre a következő évek során is szükségük lesz, hiszen az eddigiektől eltérő, jóval szorosabb időbeosztás vár rájuk. 

A duális képzésben résztvevő fiatalok minden évben 26 hetet (13 hetet ősszel, 13 hetet tavasszal) töltenek a Miskolci Egyetemen az elméleti alapok megszerzésével, illetve összesen 26 hétig (benne 4 hét munkavállalói szabadsággal) a duális képző vállalatoknál tevékenykednek, szakmai fejlődésüket biztosító, személyre szabott feladatok teljesítésével. A duális képzésben részt vevő hallgatók a vállalatoktól az év mind a 12 hónapjában fizetést kapnak, jó tanulmányi eredményeik esetén pedig tanulmányi ösztöndíjban is részesülhetnek.

A járműipari öntészeti szakirányos duális anyagmérnök alapképzésre a következő évi felvételi eljárásban is lehet jelentkezni, országszerte (többek között Miskolcról, Sátoraljaújhelyről, Budapestről, Győrből, Szegedről, Békéscsabáról) 23 vállalattal közösen várja a Műszaki Anyagtudományi Kar a továbbtanulni vágyó fiatalokat.

A rendezvény az „UNI-DUO – Eltérő utak a sikeres élethez” – TÁMOP-4.1.1.F/2013 projekt részeként, a Széchenyi 2020 program keretében, az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósult meg.

fotó: Rajhárd Bettina és Bujdos Tibor (Észak-Mo.)

AKTUALITÁSOK: ajánló

az utolsó 4 cikk • összesen 613 cikkből

  • Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat

    Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat • 687 napja

    Az Eszterházy Károly Egyetem már 19. éve szervezi a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi Pályázatot, melyen a határainkon túli egyetemek magyar hallgatói is többször sikeresen szerepeltek. A nemzetközi irodalmi pályázat vers és kispróza műfajban kínál lehetőséget tehetséges hallgatóknak. A pályázat célkitűzése, hogy a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló egyetemi hallgatóknak anyanyelvápoló tehetséggondozó fórumot biztosítsanak.

  • Történelmi sporteseményre készül a Miskolci Egyetem

    Történelmi sporteseményre készül a Miskolci Egyetem • 808 napja

    Miskolc, 2022. szeptember 9. - A 2022-es Európai Egyetemi Játékokon elért kimagasló eredményeihez gratulált sportolóinak a Miskolci Egyetem vezetése és a MEAFC sportklub.

  • Állami elismerést kaptak a Miskolci Egyetem oktatói

    Állami elismerést kaptak a Miskolci Egyetem oktatói • 829 napja

    A Miskolci Egyetem öt tanára is állami elismerést kapott az államalapítás ünnepén. Az augusztus 20. alkalmából adományozható kitüntetéseket Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter és Vitályos Eszter, a tárca parlamenti államtitkára adta át Budapesten, a Pesti Vigadóban.

  • Pont Ott Parti karonfogva a Miskolci Egyetemen

    Pont Ott Parti karonfogva a Miskolci Egyetemen • 866 napja

    Könnyed bemutatkozó programokkal, fiatalos koncertekkel, ingyenes programsorozattal készül a Miskolci Egyetem a 2022-es ponthatárhúzásra. A miskolci Pont Ott Parti az Egyetemvárosban várja a fiatalokat július 21-én, csütörtökön délután 5 óra és este 11 óra között.

Megjelenik havonta

5000 példányban

Felelős kiadó

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Főszerkesztő

Konyári György

Szerkesztő

Berényi Barbara

Képszerkesztő

Kiss Viktor

Angol nyelvi lektor

Oláh Zsófia

Korrektor

Szenderák Bence

Munkatársak

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra

ISSN

2064-3691

Tel.

06-70-866-4618, 06-46-565-111/18-30