XVI. Miskolci Egyetemi Sportnap

írta ME Sportiroda, 2015. szeptember 15–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem intézményi sportirodája idén is megszervezi szeptember 23-án a XVI. Miskolci Egyetemi Sportnapot, a hagyományok szerint kötelezően sporttal töltendő tanítás nélküli munkanap keretében.

XVI. Miskolci Egyetemi Sportnap

A Sportnapon a meghirdetett sportágakon kívül számos kiegészítő program is lesz, melyekről később adunk tájékoztatást. A Miskolci Egyetemi Sportnap, egy országosan is példaértékű, elismert rendezvény, mely az elmúlt 16 évben öregbítette intézményünk hírnevét, kérjük részvételével, nevezésével segítse ennek a szép hagyománynak a továbbélését, fejlődését.

A Sportnap alábbi versenyszámaiban szükséges előnevezés:

Kispályás labdarúgás

• maximum 10 fős csapatok jelentkezését várjuk (5+1 játszik, 4 fő csere),

• 48 csapat nevezését tudjuk elfogadni

• jelentkezési határidő szeptember 21. 12:00 óra

• csapatkapitányoknak megbeszélés szeptember 22-én 18 órakor

Streetball

- 4 fős csapatok jelentkezését várjuk

Strandröplabda

- női, férfi és vegyes páros kategóriák

Asztalitenisz

- női és férfi egyéni, férfi páros és vegyes páros kategóriák

Tenisz

- női és férfi egyéni, férfi páros kategóriák

Atlétikai 7 próba

- az indulóknak mind a 7 próbát kell teljesíteniük: távolugrás, magasugrás, gerelyhajítás, 100 m síkfutás, 100 m gátfutás, súlylökés, medicinlabda dobás

Sakk

- egyéni verseny

Tollaslabda

- férfi, női egyéni, férfi, női és vegyes páros kategóriák

Darts

- egyéni verseny

Csocsó

- 2 fős csapatok jelentkezését várjuk

Főzés

- pörkölt, gulyás és szabadon kategóriák

A főzéshez tűzifát minden csapat számára biztosítunk. 1 garnitúra sörpadot pedig az első 50 nevezett csapat számára tudunk biztosítani.

Tájfutás – az egyetem területén

- férfi, női egyéni, férfi, női és vegyes páros kategóriák

Erősember verseny – az újonnan átadott szabadtéri kondi parkban

- férfi és női kategóriák

Jelentkezni 2015. szeptember 13-től 2015. szeptember 22-ig lehet online a www.sport.uni-miskolc.hu oldalon az online nevezés fülre kattintva, vagy személyesen a Körcsarnok 10. sz. Brindza Henrietta irodájában, minden hétköznap 8-16 óra között.

A Miskolci Egyetem Sportközpont, Sportiroda a „ Sport a Miskolci Egyetemen, hallgatói szolgáltatások fejlesztése a sport területén” TÁMOP program fenntartási időszakának keretében, az alábbi szolgáltatásokkal várja a sportolni vágyókat:

TENISZ:

A Miskolci Egyetemi Teniszcentrum két szingli játékra alkalmas tanuló pályáján egyetemünk polgárai, ingyenesen kipróbálhatják a sportágat. Ütő, labda a Sportközpont munkatársaitól a Teniszklubházban térítésmentesen igényelhető. Az akció célja a sportág népszerűsítése, rendszeres sportolás támogatása, valamint a Hallgatók számára a testnevelési órákon elsajátított ismeretek gyakorlási lehetőségének biztosítása.

SZABADTÉRI KONDIPARK:

A Miskolci Egyetemi Körcsarnok mellett felállított Szabadtéri Kondipark célja, hogy egyetemünk polgárai ingyenesen, kipróbálhassák a saját súllyal történő testedzés kínálta kondicionálási lehetőségeket, a megépült eszközpark segítségével.

FUTÓKLUB

A Miskolci Egyetemi Futóklub célja, hogy motivációt nyújtson a leendő futóknak, és plusz energiát adjon azoknak, akik már megszerették ezt a sportot.

A tavaly elindult kezdeményezés célja, hogy alkalmanként minél több futó jöjjön össze az Atlétikai Centrum új rekortán borítású pályáján. Mindenki az edzettségének megfelelő tempóban és társakkal futhat. A szaktanácsok mellett egymás tapasztalatait és “őrületeit” is megismerhetitek. A futás mellett a gimnasztika, a nyújtás, a futóiskola sem lesz elhanyagolva. A foglalkozás koordinálója, edzéstanácsokkal, biztatásokkal látja el a kezdőket.

A Futóklub időpontja: 2015.09.23-tól, minden szerdán 17.15-18.45

A részvétel ingyenes.

A Futóklub foglalkozásokat tartja: Tigyi József atlétika edző, a Miskolci Egyetem testnevelő tanára, a Miskolc Városi Sportiskola Atlétika Szakosztályának vezetője, számos országos bajnok atléta felkészítő edzője.

ZUMBA

Rendszeres Zumba lehetőséget biztosítunk a hallgatóink, oktatóink, dolgozóink számára:

2015.09.23-tól minden szerdán 19:00 – 20:00 között Zumba óra Szabó Viki Zumba Fitness oktatóval a Miskolci Egyetem Körcsarnokának galériáján.

A Zumba latin amerikai ritmusokra épül, a tánc és az aerobic ötvözete. Olyan ismert táncok alaplépéseit tartalmazza, mint a salsa, merengue, cumbia, flamenco, calypso, reagetton, hastánc. Egy óra alatt körülbelül 600 kalória égethető el.

A részvétel ingyenes.

A programokra mindenkit szeretettel várunk!

MOZDULJ EGYETEM!

• Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet

Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet • 5 napja

A veszélyhelyzetben jelentkező feladatok kapcsán a Magyar Honvédségnek, a magyar katonáknak kiemelkedő szerepe van abban, hogy folyamatosan segítsék, tájékoztassák és támogassák a magyar embereket.

• KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás! • 7 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet esszépályázatot hirdet külhoni és magyarországi egyetemi hallgatóknak (jogász, társadalomtudományi, politológus szak), fiatal jogászoknak és kisebbségvédelemmel foglalkozó pályakezdő külhoni fiataloknak az alábbiak szerint.

• Nyomtatás 3D-ben

Nyomtatás 3D-ben • 8 napja

Még, ha saját magunkat nem is, de a technika rohamos fejlődésének hála gyakorlatilag bármit ki tudunk nyomtatni 3D-ben, ami csak eszünkbe jut. De hogyan jutottunk el idáig? Vajon előfordulhat, hogy a jövőben egy hagyományosnak mondható Canon nyomtató mellett majd minden háztartásban lesz egy 3D-s változat is?

• Cleanfluencerek

Cleanfluencerek • 8 napja

Az utóbbi időben sokkal fontosabb lett a takarítás és a folytonos fertőtlenítés. Ezért pont jókor tört be a köztudatba a kifejezés, amit eredetileg Marie Kondo takarítással és annak örömével foglalkozó sorozata mutatott be a világnak.