Együttműködési megállapodást kötött a Műszaki Földtudományi Kar és Mád önkormányzata

írta Prof. Dr. Szűcs Péter, 2015. szeptember 13–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Sajtótájékoztató keretében együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara és Mád Község Önkormányzata az egyetem Szenátus termében szeptember 9-én.

Az együttműködés keretében a Műszaki Földtudományi Kar oktatói és kutatói előadásokkal, rövid távú képzésekkel és közös kutatások végrehajtásával segítik Mád Község Önkormányzatát a borászat és az ásványtani, földtani, valamint hidrogeológiai viszonyok kapcsolatával összefüggésben. A megfelelő tudományos információkra alapozott dűlőszelektált borok minőségének javításával még inkább növelhető a világhírű tokaji bor elismertsége.

Az együttműködésnek különös aktualitást ad, hogy a Műszaki Földtudományi Kar néhány hónapja fejezte be sikeresen a „KÚTFŐ - a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának felszín alatti vizekhez kapcsolódó nemzetközi kutatási potenciáljának fejlesztése célzott alapkutatási feladatok támogatása által” című, TÁMOP-4.2.2.A-11/1/KONV-2012- 0049 számú projektet, amelynek keretében a teljes Tokaji borvidék geológiai, szerkezettani, vízföldtani és geotermikus adottságaival kapcsolatban is számottevő új eredmények születtek. Az együttműködés keretében Mád Önkormányzata gyakorlatokon tudja majd fogadni a Miskolci Egyetem hallgatóit, akik a helyszínen kapcsolódhatnak majd be számos érdekes kutatási munkába.

• Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet

Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet • 4 napja

A veszélyhelyzetben jelentkező feladatok kapcsán a Magyar Honvédségnek, a magyar katonáknak kiemelkedő szerepe van abban, hogy folyamatosan segítsék, tájékoztassák és támogassák a magyar embereket.

• KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás! • 7 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet esszépályázatot hirdet külhoni és magyarországi egyetemi hallgatóknak (jogász, társadalomtudományi, politológus szak), fiatal jogászoknak és kisebbségvédelemmel foglalkozó pályakezdő külhoni fiataloknak az alábbiak szerint.

• Nyomtatás 3D-ben

Nyomtatás 3D-ben • 7 napja

Még, ha saját magunkat nem is, de a technika rohamos fejlődésének hála gyakorlatilag bármit ki tudunk nyomtatni 3D-ben, ami csak eszünkbe jut. De hogyan jutottunk el idáig? Vajon előfordulhat, hogy a jövőben egy hagyományosnak mondható Canon nyomtató mellett majd minden háztartásban lesz egy 3D-s változat is?

• Cleanfluencerek

Cleanfluencerek • 8 napja

Az utóbbi időben sokkal fontosabb lett a takarítás és a folytonos fertőtlenítés. Ezért pont jókor tört be a köztudatba a kifejezés, amit eredetileg Marie Kondo takarítással és annak örömével foglalkozó sorozata mutatott be a világnak.