Az 56-os forradalomra emlékeztünk a Miskolci Egyetemen

írta Kerekes Betti, 2015. október 22–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

2015. október 22-én, csütörtökön 10 órakor tartották egyetemünkön az 1956-os forradalom és szabadságharc alkalmából rendezett ünnepi megemlékezést. Az ünnepség alatt többször is "megfagyott a levegő", hiszen az előadások, ünnepi beszédek sokasága, mindenkit megérintettek, felidézve ezzel az 59 évvel ezelőtt történteket.

Az 56-os forradalomra emlékeztünk a Miskolci Egyetemen

„Együtt ünnepel Magyarországgal az egész világ” - Az 56-os forradalomra emlékeztünk

A rendezvény része a városi rendezvénysorozatnak is, hiszen a Miskolci Egyetem – egykor még Rákosi Mátyás Nehézipari Műszaki Egyetem – is helyszíne volt a forradalmi eseményeknek, ugyanis itt alakult meg ’56. október 22-én a Diákparlament, és tartotta meg nagygyűlését, ahol megfogalmazták követeléseiket, többek között – elsőként – a Varsói Szerződésből való kilépést is.  Az ünnepi keretek között megrendezett megemlékezés 10 órától vette kezdetét. Számos egyetemi oktató és a hallgatók egyaránt lerótták tiszteletüket az 59 évvel ezelőtt lezajlódó tragikus esemény hősei előtt.

„Együtt ünnepel Magyarországgal az egész világ” hangzott el Dr. Torma András rektor köszöntő beszédében, melyben arról is beszélt, hogy az 59 évvel ezelőtt lezajlódó forradalom alapja, az volt, hogy a nép hitt egy szabad, független, demokratikus ország létezésében. A rektori köszöntőt követően Eperjesi Gergely egyetemi hallgató előadásában hallhattuk Mára Sándor örök klasszikusát, a Mennyből az angyal című verset, majd Pecsmány Péter énekelte el, az 56 csepp vér rockmusicalből ismert Maradj hűséges című dalt. Ezután az Európai Unió alelnöke Pelczné Dr. Gáll Ildikó mondott beszédet és kívánt emelkedett ünneplést. Az ünnepség második felében Riz Dávid egyetemi hallgató beszélt arról, hogy mit jelent egy mai fiatal számára 1956-ra emlékezni. Ezt követően az egyetemi kitüntetések átadására is sor került. A rendezvény keretein belül Dr. Szarka Zoltánra is emlékeztünk, aki egyetemünk megalakulásától kezdve campusunkon oktatott, 56-ban pedig az egyetem Diákparlamentjében végezte lelkiismeretesen munkáját. Az ünnepség koszorúzással zárult.

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 20 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 21 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 22 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 36 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.