Pályázati felhívás

írta MEgazin, 2015. október 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A ME-HÖK Kulturális és Sport Bizottsága, valamint a Miskolci Egyetem Közéleti és Hallgatói lapja a MEgazin tisztelegni kíván a Selmeci Diákhagyományok Éve előtt. Ennek fényében fotópályázatot hirdetünk.

Pályázati felhívás

A pályázat témája a Selmecbányai diákhagyományok megjelenése a Miskolci Egyetemen.

Alkategória: A diákhagyományokhoz köthető tárgyi és műemlékek a Miskolci Egyetemen.

Pályázatot benyújthat a Miskolci Egyetem valamennyi polgára.
Beküldési határidő: 2015. november 15.

Valamennyi beküldő kategóriánként egy pályaművel pályázhat. A beküldött pályaműveket a megazin@uni-miskolc.hu címre várjuk. Kérjük, hogy valamennyi fotót címmel lássátok el, valamint a pályázó nevét tüntessétek fel az e-mailben.

A beérkezett pályaműveket internetes szavazásra bocsájtjuk november 16. és 25. között.

A verseny első három helyezettjét díjazzuk a szavazás alapján, valamint az alkategóriában különdíjat osztunk ki értékes nyereményekkel.

A verseny részletes technikai szabályai, feltételei az alábbiakban olvashatók!

A fotópályázattal kapcsolatos technikai információk:

Képméret: minimum 2 MB-os képet várunk (maximum határ nincsen)

Képmódosítás:

Csak a kép egész felületét érintő enyhe módosítások és/vagy retusálás megengedettek (pl: expozíció, tónusok, gradáció, színhőmérséklet, kontraszt, telítettség, árnyékok/csúcsfények, élesítés, zajszűrés stb).

A kép egyes kijelölt részeinek módosítása, a kép manipulálása, illetve retusálása nem megengedett!

Konverzió:

Engedélyezett a fekete-fehérré ill. infra képpé alakítás

Több felvétel egyesítése:

Beküldhetők olyan felvételek is, amelyek az alábbi technikákkal készültek:
Egy helyszínen, egy időben egymás után készített több felvétel kamerán belüli vagy utólagos (kamerán kívüli!) egyesítéséből származó HDR és panoráma képek, összeadott képek.

Karcok és szennyeződések eltávolítása:

Képelemek eltávolítása vagy hozzáadása nem megengedett, viszont lehetőség van az eredeti kép készítése közben keletkezett technikai hibák eltávolítására: karc, vegyszerfolt, a fényérzékelőre tapadt por. Engedélyezett továbbá a felvételek fekete-fehérré alakítása, valamint az analóg felvételeknél a szkennelési/digitalizálási hibák (karcolás, porszem) eltávolítása.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 26 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 26 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 27 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 28 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.