Pályázati felhívás

írta MEgazin, 2015. október 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A ME-HÖK Kulturális és Sport Bizottsága, valamint a Miskolci Egyetem Közéleti és Hallgatói lapja a MEgazin tisztelegni kíván a Selmeci Diákhagyományok Éve előtt. Ennek fényében fotópályázatot hirdetünk.

Pályázati felhívás

A pályázat témája a Selmecbányai diákhagyományok megjelenése a Miskolci Egyetemen.

Alkategória: A diákhagyományokhoz köthető tárgyi és műemlékek a Miskolci Egyetemen.

Pályázatot benyújthat a Miskolci Egyetem valamennyi polgára.
Beküldési határidő: 2015. november 15.

Valamennyi beküldő kategóriánként egy pályaművel pályázhat. A beküldött pályaműveket a megazin@uni-miskolc.hu címre várjuk. Kérjük, hogy valamennyi fotót címmel lássátok el, valamint a pályázó nevét tüntessétek fel az e-mailben.

A beérkezett pályaműveket internetes szavazásra bocsájtjuk november 16. és 25. között.

A verseny első három helyezettjét díjazzuk a szavazás alapján, valamint az alkategóriában különdíjat osztunk ki értékes nyereményekkel.

A verseny részletes technikai szabályai, feltételei az alábbiakban olvashatók!

A fotópályázattal kapcsolatos technikai információk:

Képméret: minimum 2 MB-os képet várunk (maximum határ nincsen)

Képmódosítás:

Csak a kép egész felületét érintő enyhe módosítások és/vagy retusálás megengedettek (pl: expozíció, tónusok, gradáció, színhőmérséklet, kontraszt, telítettség, árnyékok/csúcsfények, élesítés, zajszűrés stb).

A kép egyes kijelölt részeinek módosítása, a kép manipulálása, illetve retusálása nem megengedett!

Konverzió:

Engedélyezett a fekete-fehérré ill. infra képpé alakítás

Több felvétel egyesítése:

Beküldhetők olyan felvételek is, amelyek az alábbi technikákkal készültek:
Egy helyszínen, egy időben egymás után készített több felvétel kamerán belüli vagy utólagos (kamerán kívüli!) egyesítéséből származó HDR és panoráma képek, összeadott képek.

Karcok és szennyeződések eltávolítása:

Képelemek eltávolítása vagy hozzáadása nem megengedett, viszont lehetőség van az eredeti kép készítése közben keletkezett technikai hibák eltávolítására: karc, vegyszerfolt, a fényérzékelőre tapadt por. Engedélyezett továbbá a felvételek fekete-fehérré alakítása, valamint az analóg felvételeknél a szkennelési/digitalizálási hibák (karcolás, porszem) eltávolítása.

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 9 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 17 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.

• Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC • 19 napja

Tisztújító küldöttgyűlés a MEAFC-nál: Rakaczki Zoltán elnökként folytatja, Dr. Varga Judit és Prof. Dr. Horváth Zita személyesen vesz részt az egyesület munkájában

• Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen

Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen • 36 napja

Szeptember 14-től újra kinyitotta kapuit az egyetemi toborzó iroda, mely március közepe óta, a járványügyi helyzet kirobbanásától nem fogadott ügyfeleket.