Pályázati felhívás

írta MEgazin, 2015. október 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A ME-HÖK Kulturális és Sport Bizottsága, valamint a Miskolci Egyetem Közéleti és Hallgatói lapja a MEgazin tisztelegni kíván a Selmeci Diákhagyományok Éve előtt. Ennek fényében fotópályázatot hirdetünk.

Pályázati felhívás

A pályázat témája a Selmecbányai diákhagyományok megjelenése a Miskolci Egyetemen.

Alkategória: A diákhagyományokhoz köthető tárgyi és műemlékek a Miskolci Egyetemen.

Pályázatot benyújthat a Miskolci Egyetem valamennyi polgára.
Beküldési határidő: 2015. november 15.

Valamennyi beküldő kategóriánként egy pályaművel pályázhat. A beküldött pályaműveket a megazin@uni-miskolc.hu címre várjuk. Kérjük, hogy valamennyi fotót címmel lássátok el, valamint a pályázó nevét tüntessétek fel az e-mailben.

A beérkezett pályaműveket internetes szavazásra bocsájtjuk november 16. és 25. között.

A verseny első három helyezettjét díjazzuk a szavazás alapján, valamint az alkategóriában különdíjat osztunk ki értékes nyereményekkel.

A verseny részletes technikai szabályai, feltételei az alábbiakban olvashatók!

A fotópályázattal kapcsolatos technikai információk:

Képméret: minimum 2 MB-os képet várunk (maximum határ nincsen)

Képmódosítás:

Csak a kép egész felületét érintő enyhe módosítások és/vagy retusálás megengedettek (pl: expozíció, tónusok, gradáció, színhőmérséklet, kontraszt, telítettség, árnyékok/csúcsfények, élesítés, zajszűrés stb).

A kép egyes kijelölt részeinek módosítása, a kép manipulálása, illetve retusálása nem megengedett!

Konverzió:

Engedélyezett a fekete-fehérré ill. infra képpé alakítás

Több felvétel egyesítése:

Beküldhetők olyan felvételek is, amelyek az alábbi technikákkal készültek:
Egy helyszínen, egy időben egymás után készített több felvétel kamerán belüli vagy utólagos (kamerán kívüli!) egyesítéséből származó HDR és panoráma képek, összeadott képek.

Karcok és szennyeződések eltávolítása:

Képelemek eltávolítása vagy hozzáadása nem megengedett, viszont lehetőség van az eredeti kép készítése közben keletkezett technikai hibák eltávolítására: karc, vegyszerfolt, a fényérzékelőre tapadt por. Engedélyezett továbbá a felvételek fekete-fehérré alakítása, valamint az analóg felvételeknél a szkennelési/digitalizálási hibák (karcolás, porszem) eltávolítása.

• Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet

Tájékoztatnak, segítséget nyújtanak, és amennyiben szükséges, biztosítják a rendet • 3 napja

A veszélyhelyzetben jelentkező feladatok kapcsán a Magyar Honvédségnek, a magyar katonáknak kiemelkedő szerepe van abban, hogy folyamatosan segítsék, tájékoztassák és támogassák a magyar embereket.

• KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás! • 6 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet esszépályázatot hirdet külhoni és magyarországi egyetemi hallgatóknak (jogász, társadalomtudományi, politológus szak), fiatal jogászoknak és kisebbségvédelemmel foglalkozó pályakezdő külhoni fiataloknak az alábbiak szerint.

• Nyomtatás 3D-ben

Nyomtatás 3D-ben • 6 napja

Még, ha saját magunkat nem is, de a technika rohamos fejlődésének hála gyakorlatilag bármit ki tudunk nyomtatni 3D-ben, ami csak eszünkbe jut. De hogyan jutottunk el idáig? Vajon előfordulhat, hogy a jövőben egy hagyományosnak mondható Canon nyomtató mellett majd minden háztartásban lesz egy 3D-s változat is?

• Cleanfluencerek

Cleanfluencerek • 7 napja

Az utóbbi időben sokkal fontosabb lett a takarítás és a folytonos fertőtlenítés. Ezért pont jókor tört be a köztudatba a kifejezés, amit eredetileg Marie Kondo takarítással és annak örömével foglalkozó sorozata mutatott be a világnak.