Még jelentkezhettek a mesterképzésekre!

írta Boldizsár Csongor , 2015. november 11–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem a 2015/16-os tanév tavaszi félévére ismét meghirdeti keresztféléves mesterkurzusait.

Még jelentkezhettek a mesterképzésekre!

November 11-én, a Miskolci Egyetem Szenátustermében tartott tájékoztatón Prof. Dr. Torma András, az egyetem rektora örömmel közölte, hogy a Miskolci Egyetem öt karán induló tizenhét mesterszak közül választhatnak a hallgatók. A képzések többsége elindul mind nappali, mind levelező, valamint államilag támogatott és önköltséges formában is. A hallgatók akár idegen nyelvű képzésre is jelentkezhetnek, a Műszaki Anyagtudományi Karon a kohómérnök és anyagmérnöki, valamint a Bölcsészettudományi Karon először meghirdetett Közép-Európa tanulmányok szakok közül választhatnak. A felvételi eljárás során egy személyes beszélgetésre kerül sor, kimondott felvételi vizsgára nem.

Óváriné dr. Balajti Zsuzsanna, az egyetem tanulmányügyi rektorhelyettese arra hívta fel a figyelmet, hogy azon hallgatóknak, akik a tavaszi félév kezdetéig BSc szintű oklevelet szereznek, 2015. november 15. 24:00 óráig nyílik lehetőségük a mesterképzésre történő jelentkezés leadására, a www.felvi.hu oldalon.

Műszaki Anyagtudományi Kar

vezetés és szervezés

Bölcsészettudományi Kar

Közép-Európa tanulmányok

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 5 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek

Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek • 36 napja

Elszállították azokat a cipősdobozokat, melyeket a miskolci katonák állítottak össze rászoruló fiataloknak. A felhívásra a megye hivatásos, szerződéses és önkéntes állománya is megmozdult, így két hónap alatt több mint 100 dobozt gyűjtöttek. A csomagokat gondosan becsomagolták és címkével látták el, melyeken megjelölték, hogy kinek szánják azokat.

• Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban

Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban • 50 napja

Aláírta szerződését az 500. területvédelmi tartalékos katona, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A végzős egyetemista megszerzett tudását, a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni, így a tartalékos rendszer után tervezi, hogy szerződéses katonaként marad a honvédségnél. Jelenleg beosztását keresik a rendszerben.

• Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak

Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak • 55 napja

A Miskolci Egyetem mindig kiemelt feladatának tartotta, hogy ahol térségnek szüksége van rá, ott segítsen. Ez a társadalmi szerepvállalás ösztönözte az intézmény rektorát, Prof. Dr. Horváth Zitát, hogy egy lélegeztetőgépet adományozzon a Borsod-Abaúj-Zemplén megyét és a régiót ellátó kórháznak.