Interjú a Punnany Massif zenekarral

írta Tóth Evelin, 2015. november 24–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A zenekar 2003-ban alakult. Műfaja önmeghatározása szerint társadalom-funk. A Punnany Massif idén a Miskolci Egyetem Gólyabáljára is ellátogatott. Éltünk az alkalommal, és feltettünk pár kérdést Meszes Balázs vokalistának.

Interjú a Punnany Massif zenekarral

Jártatok már Miskolcon ezelőtt? Hogy tetszik nektek a város?

Igen, voltunk már Miskolcon. A Helynekem-be szoktunk járni, volt már dupla koncertünk is ott. Nagyon kellemes hely a zenekar életében, nagyon szeretünk ott játszani, mert amolyan kis mediterrán hangulatú történet a kis folyóval meg a kis hidakkal. Elég pici a hely, ezért is kellett mostanában ilyen dupla koncertet csinálni, de nagyon jó volt. Van már rengeteg ismerősünk is itt, és nagyon jó a miskolci közönség. Van itt egy fesztivál is, a Factory Fesztivál, ezen is voltunk már több alkalommal. Idén nem voltunk, viszont ez az első alkalom, hogy a Gólyabálban vagyunk.

Miket hallhatunk ma tőletek?

Különböző setlistekből dolgozunk, amiket a nyár folyamán építünk fel, folyamatosan belerakva az új számokat. Ugye idén kijöttünk egy pár új videóklippel, mint például a legutóbbi a Vendéglátó, és ezeket a számokat folyamatosan beleépítjük azokba a setlistekbe, amiket az évek alatt felépítettünk és a nyári fesztiválokon játszunk. Ezeket hozzuk el a gólyabálokba is. Tehát tulajdonképpen nyári hangulatú, pop zenei és egyéb vonatkozású dolgokat hallhat a közönség, amiben megtalálhatóak a régi és az új dalok is.

Milyen terveitek vannak a jövőre nézve?

Valójában folyamatosan a jelenben élünk – mert ez a szakma arról szól, hogy ma élsz és holnap meg kitudja mi lesz veled -, de vannak tervek újabb klipekre, folyamatosan készítünk számokat. Ugye adósak vagyunk egy albummal, ami már egyébként a véghajrájában van, csak időzítés kérdése hogy mikor jövünk ki vele.

Mikor és hol lesz a következő koncertetek?

Ha a kedves olvasó figyelemmel kíséri a zenekar életét, akkor tudhatja, hogy november végén megyünk egy európai turnéra, ami London, Németország, Prága és Szlovákia állomásokat fogja érinteni. Évzáró bulijaink is lesznek különböző nagyobb sportcsarnokokban. Lesznek akusztikus bulijaink Budapesten, illetve Pécsett lesz egy nagy évzáró koncertünk. Hogy jövőre mi lesz, az pedig egyelőre meglepetés. De élünk, virulunk és folyamatosan dolgozunk.

Fotó: Kiss Viktor

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 15 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 23 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.

• Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC • 25 napja

Tisztújító küldöttgyűlés a MEAFC-nál: Rakaczki Zoltán elnökként folytatja, Dr. Varga Judit és Prof. Dr. Horváth Zita személyesen vesz részt az egyesület munkájában

• Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen

Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen • 42 napja

Szeptember 14-től újra kinyitotta kapuit az egyetemi toborzó iroda, mely március közepe óta, a járványügyi helyzet kirobbanásától nem fogadott ügyfeleket.