Interjú a Punnany Massif zenekarral

írta Tóth Evelin, 2015. november 24–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A zenekar 2003-ban alakult. Műfaja önmeghatározása szerint társadalom-funk. A Punnany Massif idén a Miskolci Egyetem Gólyabáljára is ellátogatott. Éltünk az alkalommal, és feltettünk pár kérdést Meszes Balázs vokalistának.

Interjú a Punnany Massif zenekarral

Jártatok már Miskolcon ezelőtt? Hogy tetszik nektek a város?

Igen, voltunk már Miskolcon. A Helynekem-be szoktunk járni, volt már dupla koncertünk is ott. Nagyon kellemes hely a zenekar életében, nagyon szeretünk ott játszani, mert amolyan kis mediterrán hangulatú történet a kis folyóval meg a kis hidakkal. Elég pici a hely, ezért is kellett mostanában ilyen dupla koncertet csinálni, de nagyon jó volt. Van már rengeteg ismerősünk is itt, és nagyon jó a miskolci közönség. Van itt egy fesztivál is, a Factory Fesztivál, ezen is voltunk már több alkalommal. Idén nem voltunk, viszont ez az első alkalom, hogy a Gólyabálban vagyunk.

Miket hallhatunk ma tőletek?

Különböző setlistekből dolgozunk, amiket a nyár folyamán építünk fel, folyamatosan belerakva az új számokat. Ugye idén kijöttünk egy pár új videóklippel, mint például a legutóbbi a Vendéglátó, és ezeket a számokat folyamatosan beleépítjük azokba a setlistekbe, amiket az évek alatt felépítettünk és a nyári fesztiválokon játszunk. Ezeket hozzuk el a gólyabálokba is. Tehát tulajdonképpen nyári hangulatú, pop zenei és egyéb vonatkozású dolgokat hallhat a közönség, amiben megtalálhatóak a régi és az új dalok is.

Milyen terveitek vannak a jövőre nézve?

Valójában folyamatosan a jelenben élünk – mert ez a szakma arról szól, hogy ma élsz és holnap meg kitudja mi lesz veled -, de vannak tervek újabb klipekre, folyamatosan készítünk számokat. Ugye adósak vagyunk egy albummal, ami már egyébként a véghajrájában van, csak időzítés kérdése hogy mikor jövünk ki vele.

Mikor és hol lesz a következő koncertetek?

Ha a kedves olvasó figyelemmel kíséri a zenekar életét, akkor tudhatja, hogy november végén megyünk egy európai turnéra, ami London, Németország, Prága és Szlovákia állomásokat fogja érinteni. Évzáró bulijaink is lesznek különböző nagyobb sportcsarnokokban. Lesznek akusztikus bulijaink Budapesten, illetve Pécsett lesz egy nagy évzáró koncertünk. Hogy jövőre mi lesz, az pedig egyelőre meglepetés. De élünk, virulunk és folyamatosan dolgozunk.

Fotó: Kiss Viktor

• Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés

Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés • 4 napja

Kölcsönös előnyökön alapuló, stratégiai szintű, hosszú távú szakmai együttműködésről kötött megállapodást a Miskolci Egyetem és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.

• Hosszabbításban egy hajszálon múlt a győzelem!

Hosszabbításban egy hajszálon múlt a győzelem! • 5 napja

Határozott védekezéssel és lendületes támadásokkal már a kezdést követően jelezte a MEAFC, hogy nyerni érkezett Veszprémbe (2-8). A harmadik percben a hetek óta egyre jobb formába lendülő Galló azonban egy ütközést követően a parkettán maradt.

• Zsinórban harmadik győzelmünket arattuk!

Zsinórban harmadik győzelmünket arattuk! • 19 napja

Takács triplájával kezdődött a megegyező mérleggel (4 győzelem, 2 vereség) 3. és 4. helyen álló csapatok találkozója, majd kisvártatva Szögi és Máté is beköszönt távolról. Az eredményes hazai kezdést pontszegény, de annál nagyobb sebességű folytatás követte.

• Ösztöndíj

Ösztöndíj • 23 napja

Minden szerdán délben egyenruhás emberek gyülekeznek a III. előadó környékén. Utána jártunk mi is történik ekkor egyetemünkön. A katonai egyenruha már messziről felismerhető, így sejtettük hová kell fordulnunk, hogy felvilágostást kapjunk.

Rada János