Kétnyelvű online képzési központ a Miskolci Egyetemen

írta uni-miskolc, 2015. november 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az ország legújabb informatikai oktatási platformját valósította meg 592 millió forintos támogatással a Miskolci Egyetem az egri Eszterházy Károly Főiskola partnerségével. A központ a „MeMOOC angol és magyar nyelvű online képzési központ létrehozása és üzemeltetése” a TÁMOP-4.1.2.F-15/1-2015-0001 azonosítószámú projekt keretében valósult meg.

Kétnyelvű online képzési központ a Miskolci Egyetemen

A most létrejött online képzési központ stratégiai célja, hogy minőségi informatikai szakembereket biztosítson az infokommunikációs technológiai szektor és a kiemelt húzóágazatok számára. A kiemelt célok között szerepel, hogy növekedjen az informatikai területen végzett diplomások száma is. Mindez megvalósulhat, hiszen a most létrejött on-line képzési forma mellett korszerű tartalmakat is létrehoztak széleskörű ingyenes hozzáféréssel, így az új képzések nagyobb teret nyerhetnek a Miskolci Egyetem oktatási palettáján. Ezt hangsúlyozták többek között november 25-én, a program eredményeit bemutató zárókonferencián a projekt megvalósításában közreműködő szakemberek.

A www.memooc.hu oldalon elérhető több mint 70 online angol és magyar tananyag, ám a platform gerincét 12 magas szintű haladó modul adja. Ezek beszámítható krediteket nyújtanak a Miskolci Egyetem BSc képzésben résztvevő hallgatói számára csakúgy, mint az akkreditálás alatt lévő felsőoktatási szakképzésben. A 12 modulra építve engedéllyel rendelkező felnőttképzési kurzusok is indulnak a jövőben, emellett elérhető 12 ugyanolyan témájú, de könnyített modul is, amely egyszerűsített formában teszi elérhetővé a tananyagot. Utóbbiakat azon felhasználóknak ajánlják, akik nem rendelkeznek alapos informatikai, programozási ismeretekkel, de szeretnének megismerkedni a témával. E modulok célja, hogy meghozza az érdeklődők kedvét a teljes modulok, illetve az egyetem képzései iránt.

A MeMOOC angol és magyar nyelvű online képzési központ ingyenes kurzusain a résztvevők a mindennapi életben felhasználható, különböző szintű informatikai ismereteket szerezhetnek. A témakörök gyakorlatközpontúak, átfogják az informatika széles területét, így például a szoftverfejlesztést, a rendszergazdai, webfejlesztési, robotikai, mobil programozási illetve multimédiás ismereteket. A tananyag elsajátítását mentorrendszer is segíti.

További információk és regisztráció a központ internetes honlapján:
www.memooc.hu

A projekt adatai:

Projektazonosító: TÁMOP-4.1.2.F-15/1-2015-0001
Fő kedvezményezett: Miskolci Egyetem
Konzorciumi partner: Eszterházy Károly Főiskola
Projekt összköltsége: 592. 122.000 Ft
Projekt megvalósítás: 2015.04.01. – 2015.11.30.
Fenntartási időszak: 2015.12.01. – 2020.12.01.

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 13 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 21 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.

• Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC • 23 napja

Tisztújító küldöttgyűlés a MEAFC-nál: Rakaczki Zoltán elnökként folytatja, Dr. Varga Judit és Prof. Dr. Horváth Zita személyesen vesz részt az egyesület munkájában

• Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen

Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen • 40 napja

Szeptember 14-től újra kinyitotta kapuit az egyetemi toborzó iroda, mely március közepe óta, a járványügyi helyzet kirobbanásától nem fogadott ügyfeleket.