Karácsonyi hangverseny a Díszaulában

írta Kiss Viktor, 2015. december 17–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az ünnepi ráhangolódás jegyében december 15-én a Bartók Béla Zeneművészeti Intézet közreműködésével a Miskolci Egyetem idén is megrendezte meghitt Karácsonyi Hangversenyét a Díszaulában.

Karácsonyi hangverseny a Díszaulában

A varázslatosan szép ünnepi köntösbe öltöztetett díszaulában tartott meghitt hangversenyre ezúttal is rengetegen voltak kíváncsiak, melyet Prof. Dr. Torma András rektor ünnepi köszöntője nyitott meg.

A magával ragadó zenei élményt a Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének Rézfúvósegyüttese, Furulyaegyüttese, Szaxofonkvartettje, Ütőhangszeres Kamaraegyüttese, Szimfonikus Zenekara, Nőikara és a Miskolci Bartók Kórus hívták életre.

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 9 órája

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 28 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 28 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 29 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.