Ingyenes sportolási lehetőségek a Miskolci Egyetemen

írta Miskolci Egyetem Sportiroda, 2016. február 15–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem Sportközpont és azon belül a Sportiroda az alábbi szolgáltatásokkal várja a sportolni vágyókat a második félévben.

Ingyenes sportolási lehetőségek a Miskolci Egyetemen

Tisztelt Oktatók, Dolgozók, Hallgatók!

A Miskolci Egyetem Sportközpont és azon belül a Sportiroda az alábbi szolgáltatásokkal várja a sportolni vágyókat a második félévben:

TENISZ:

A Miskolci Egyetemi Teniszcentrum két szingli játékra alkalmas tanuló pályáján egyetemünk polgárai ingyenesen kipróbálhatják a sportágat, a kis pályák a teljes szabadtéri szezon minden idősávjában rendelkezésre állnak. Ütő, labda a Sportközpont munkatársaitól a Teniszklubházban térítésmentesen igényelhető. Az akció célja a sportág népszerűsítése, rendszeres sportolás támogatása, valamint a Hallgatók számára a testnevelési órákon elsajátított ismeretek gyakorlási lehetőségének biztosítása. Természetesen ebben az esetben szabadtéri sportolási lehetőségről van szó, a teniszpályák nyitási időpontja időjárásfüggő, várhatóan március vége, április eleje.

Azoknak a hallgatóknak, oktatóknak, dolgozóknak, akik a Teniszcentrum versenypályáit kívánják használni a szabadtéri szezonban, az alábbi kedvezményes bérleteket van lehetőségük megváltani, melyek érvényesek az egész szabadtéri szezon ideje alatt:

Korlátlan napszakban használható bérletek /6.00-20.00 óráig, illetve sötétedésig/

- Miskolci Egyetem nappali tagozatos hallgatója:               8.000.- Ft

- Miskolci Egyetem oktatója, dolgozója:                              15.000.- Ft

Korlátozott napszakban használható bérletek /6.00-16.00 óráig/

- Miskolci Egyetem nappali tagozatos hallgatója:               4.000.- Ft

- Miskolci Egyetem oktatója, dolgozója:                              10.000.- Ft

SZABADTÉRI KONDIPARK:

A Miskolci Egyetemi Körcsarnok mellett felállított Szabadtéri Kondipark célja, hogy egyetemünk polgárai ingyenesen kipróbálhassák a saját súllyal történő testedzés kínálta kondicionálási lehetőségeket a megépült eszközpark segítségével.

FUTÓKLUB

A Miskolci Egyetemi Futóklub célja, hogy motivációt nyújtson a leendő futóknak és plusz energiát adjon azoknak, akik már megszerették ezt a sportot.

A tavaly elindult kezdeményezés célja, hogy alkalmanként minél több futó jöjjön össze az Atlétikai Centrum új rekortán borítású pályáján. Mindenki az edzettségének megfelelő tempóban és társakkal futhat. A szaktanácsok mellett egymás tapasztalatait és “őrületeit” is megismerhetitek. A futás mellett a gimnasztika, a nyújtás, a futóiskola sem lesz elhanyagolva. A foglalkozás koordinálója edzéstanácsokkal, biztatásokkal látja el a kezdőket.

A Futóklub időpontja: 2016.02.17-től, minden szerdán 17.15-18.45

A részvétel ingyenes.

A Futóklub foglalkozásokat tartja: Tigyi József atlétika edző, a Miskolci Egyetem testnevelő tanára, a Miskolc Városi Sportiskola Atlétika Szakosztályának vezetője, számos országos bajnok atléta felkészítő edzője.

BODYFLOW&DANCE (alakformáló aerobik)

Rendszeres aerobik lehetőséget biztosítunk a hallgatóink, oktatóink, dolgozóink számára:

2016.02.17-től minden szerdán 19:00 – 20:00 között aerobik óra Szabó Viki oktatóval a Miskolci Egyetem Körcsarnokának galériáján.

Jellemzői: Táncos alapú, alakformáló tréning. Az órát jellemzi a magas kalória felhasználás, a mély izmok erősítése, de funkcionális gyakorlatai is különlegessé teszik. Kiváló gerinctréning is egyben. Hatásai: fogyás, állóképesség-fejlesztés, tartásjavítás, erősebb és rugalmasabb, ellenállóbb izomzat, egészséges ízületek, tökéletes antidepresszáns.

LABDARÚGÁS

Oktatóink számára rendszeres  futballozási lehetőséget biztosítunk Körcsarnokban, minden héten kedden 17.00-18.00 között. Az évek óta tartó kezdeményezéshez és a kialakult társasághoz bármely egyetemi kolléga csatlakozhat, aki kedvet érez a rendszeres kispályás labdarúgáshoz.  Hallgatóink részére egész félévben tartó szabadtéri kispályás bajnokságot szervezünk, melyre 20 csapat jelentkezését tudjuk elfogadni. A március közepén induló bajnoksággal kapcsolatban részletek később a honlapon és az egyetemi sport facebook oldalon megtekinthetők. A részvétel mindkét esetben ingyenes!

Fenti időpont mellett, minden hallgatói és oktatói, dolgozói csapat, közösség számára kedvezményes bérlési lehetőséget biztosítunk a teljes szabadtéri szezonban, a Miskolci Egyetemi Műfüves Aréna műfüves pályáin, minden hétköznap 13.00-17.00 közötti idősávban 3000 Ft/óra áron.

KONDICIONÁLÁS

Az E/4 –es Kollégium oldalszárnyában található kondicionáló termünk egész évben várja a hallgatókat, korlátlan használatot biztosító 5000 Ft/félév áron megváltható bérlet ellenében.

A Miskolci Egyetem területén található külső partnerek által üzemeltetett sportlétesítményekben az alábbi feltételekkel lehet sportolni:

KEMÉNY DÉNES VÁROSI SPORTUSZODA (ÚSZÁS)

Egyetemi (M.E.) hallgatói/dolgozói jegy      870 Ft

Egyetemi bérlet 10 alkalmas                        7 800 Ft

Egyetemi bérlet 20 alkalmas                        15 000 Ft

ATLÉTIKAI CENTRUM (FUTÁS)

Az Atlétikai Centrum futópályáját Egyetemünk hallgatói és dolgozói ingyenesen használhatják, az alábbi időpontokban:

Hétfőtől – Péntekig 06.35-15.30 és 18.00-20.00 óra között, valamint

Szombaton 08.00-19.00

Vasárnap 08.00-13.00

A Miskolci Egyetem által kínált sportolási lehetőségekről bővebben a www.sport.uni-miskolc.hu honlapon, valamint a Miskolci Egyetemi Sport facebook oldalon adunk tájékoztatást.

Szervezett formában történő versenyzési, edzési lehetőségekről az egyetemi egyesület a MEAFC oldalán (www.meafc.hu,  facebook.com/meafc) minden információ megtalálható.

Jó sportolást!
MOZDULJ EGYETEM!