Hídépítő Innovációs Verseny

írta Dr. Jármai Károly, 2016. március 5–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Tizenkettedik alkalommal hirdette meg a Miskolci Egyetem Oktatásának Fejlesztéséért Alapítvány a FUX ZRt-vel közösen a Hídépítő Innovációs Versenyt magyarországi középiskolák, határontúli magyar középiskolák tanulóinak, illetve a Gépészmérnöki és Informatikai Kar hallgatóinak.

Hídépítő Innovációs Verseny

A feladat az volt, hogy létre kellett hozni, megadott pálya-alapok mellett, a PONTIFEX II program felhasználásával a megfelelő acél- és kábelelemekből álló hídszerkezetet, mely nem megy tönkre a járművek áthaladásakor és a legolcsóbb kivitelű (a program költséget számol).

15 érvényes pályázat érkezett be a felhívásra. A legjobb pályaművek egy-egy notebook számítógépet nyertek. Pályázat érkezett be több hazai középiskolából, valamint a Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpontból Magyarkanizsáról, a Vajdaságból, a Márton Áron főgimnáziumból, Csíkszeredából, Erdélyből. Az első díjat Bajusz Dániel nyerte a Vajdaságból, illetve Molnár Balázs a Miskolci Egyetemről. Az ünnepélyes díjátadás február 26-án volt az Egyetemi Tanácsteremben. A díjakat Dr. Jármai Károly, stratégiai és fejlesztési rektorhelyettes és Dr. Barkóczi Péter a FUX ZRt. képviselője adták át.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 28 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 28 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 28 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 30 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.