Újabb elismerések a Miskolci Egyetem sportélete számára

írta Miskolc Egyetem Sportközpont, 2016. március 23–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Közgyűlést tartottak a magyar egyetemi sport országos koordináló testületénél, a felsőoktatási intézményeket sportegyesületeket tömörítő Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetségnél (MEFS). A Miskolci Egyetem és a Miskolci Egyetemi Atlétikai és Futball Club (MEAFC) egyaránt aktív tagja az országos sportszövetségnek, amely újabb elismerésekben is megmutatkozott.

Újabb elismerések a Miskolci Egyetem sportélete számára

A közgyűlésen kitüntetést (hallgatói díj) vehetett át az egyetemi sportban végzett munkájának elismeréseként Uri Zombor, a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki Karának hallgatója. Uri Zsombor tanulmányai megkezdése óta aktív szereplője a Miskolci Egyetem sportéletének, résztvevőként és szervezőként egyaránt.  Vezetésével a Hallgatói Önkormányzat Kulturális és Sport Bizottsága jelentős segítséget nyújtott a „Sport a Miskolci Egyetemen, hallgatói szolgáltatások fejlesztése a sport területén” Támop projekt sikeres megvalósításában, az intézményi szabadidősport élet látványos fejlesztésében. Különösen sokat segített az elmúlt években a következő szabadidősport események megszervezésében: Szarvasűzők, Miskolci Egyetemi Sportnap, Éjszakai Sportnap, Gólyatábor Sportnap, MEN Sportnap, Egyetemi Vándorkupák.

A közgyűlés tagjai új elnökséget választottak országos testület élére, amelybe bekerült Rakaczki Zoltán, a Miskolci Egyetemi Atlétikai és Futball Club ügyvezető elnöke. Ismét a szövetség elnökévé választották Prof. Dr. Kiss Ádámot, az Eötvös Loránd Tudományegyetem professzorát.

A szervezet alelnöke lett dr. Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellára, dr. Sterbenz Tamás, a Testnevelési Egyetem rektorhelyettese és Skultéty Tamás, a Kutatópont Kft. ügyvezető igazgatója. A közgyűlés Rakaczki Zoltán mellett elnökségi tagoknak választotta dr. Freyer Tamást, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tanszékvezetőjét, dr. Kovács Antal olimpiai bajnokot és MOB elnökségi tagot, Vladár Csabát, a Budapesti Corvinus Egyetem sportközpontjának vezetőjét, valamint Molnár Dániel és Tompos Balázs HÖOK delegáltakat. Rakaczki Zoltán a megválasztásával járó új országos feladatok mellett még magasabb szinten szeretné képviselni az általa koordinált kiemelt projekteket: a miskolci rendezésű Tájfutó Egyetemi Világbajnokságot (2016) és Kosárlabda Egyetemi Európa-bajnokságot (2017), valamint a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságot.

Az esemény kiemelt vendége volt a legutóbb Miskolcon is járt Adam Roczek, az Európai Egyetemi Sportszövetség (EUSA) elnöke, Kozmann György, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (EMMI) sportért felelős helyettes államtitkára, Gulyás Tibor, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnöke, Margo de Lange, az Európai Egyetemi Szabadidősport Szövetség (ENAS) képviselője, valamint Orbán Csaba, a Kiemelt Kormányzati Beruházások Központjának projektmenedzsere.

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 22 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.

• Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem

Stratégiai megállapodást kötött a TS Hungaria Járműjavító Kft. és a Miskolci Egyetem • 46 napja

A Miskolci Egyetem és a TS Hungaria Kft. május 30-án ünnepélyes keretek között írt alá stratégiai megállapodást, amelynek célja az együttműködés szorosabbra fűzése, és a kapcsolódási pontok meghatározása.

• Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019

Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019 • 46 napja

"Műszaki Tudomány az Észak-Kelet Magyarországi Régióban 2019" címmel konferenciát rendezett a Miskolci Egyetemen 2019. május 29-én (szerdán) a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara, Műszaki Anyagtudományi Kara, Gépészmérnöki és Informatikai Kara, valamint Gazdaságtudományi Kara, a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottság Műszaki Szakbizottsága, a Magyar Tudományos Akadémia Miskolci Területi Bizottsága, továbbá a Debreceni Egyetem Gépészmérnöki Tanszéke.

• Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen

Tizedik, Jubileumi tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája a Miskolci Egyetemen • 58 napja

Május 24-én pedig elsősorban örömöt – 120 hallgató vehette át oklevelét a 2018/2019-es tanév lezárásával, a 128 órás képzés elvégzésével. A Miskolci Egyetem az Európai Unió gerontológiai programjához kapcsolódva a Miskolci Nőknek Is Esélyt Alapítvánnyal együttműködve 2009 szeptemberében az országban elsőként hirdette meg a jelentős létszámot vonzó Szépkorúak Akadémiája programsorozatát.