Egyetemisták ismerkedtek a kormányhivatallal

írta minap.hu, 2016. április 19–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Egyetemi hallgatók ismerkedtek meg a Kormányhivatal működésével és felépítésével, így nem csak az ügyintézést nézhették meg közelebbről, hanem például a kormánymegbízott szobáját is. A hallgatók szerint a látogatás hasznos volt, mert amiről az egyetemen tanulnak, azt most testközelből is megtapasztalhatták.

Egyetemisták ismerkedtek a kormányhivatallal

A harmad éves kereskedelem és marketing szakos hallgatók azért érkeztek, hogy közelebbről is megismerjék a kormányhivatal működését, felépítését, és betekintést nyerjenek a közigazgatás izgalmas világába, mindezt tesközelből, az ügyintézők tolmácsolásával és szemszögéből.

A rendhagyó hivatali nyílt napon a kormányablak megtekintése mellett bemehettek például a kormánymegbízott szobájába is.

"Nem titkolt célunk az is, hogy a fiatalok körének megmutassuk, hogy milyen a kormányhivatal és megnyerjünk fiatalokat, hogy majd a jövőben itt dolgozzanak a kormányhivatal keretei között." - mondta Demeter Ervin, a B.-A.-Z. Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja.

Demeter Ervin nem csak a dolgozószobáját mutatta meg a hallgatóknak, hanem egy előadást is tartott a kormányhivatal működéséről, felépítéséről, feladatairól és történetéről, ezt követően Víghné Kerekes Gabriella, a Kormányablak osztályvezetőjétől a Kormányablakról hallhattak bővebb tájékoztatást a gazdász hallgatók.

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 13 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 21 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.

• Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC • 23 napja

Tisztújító küldöttgyűlés a MEAFC-nál: Rakaczki Zoltán elnökként folytatja, Dr. Varga Judit és Prof. Dr. Horváth Zita személyesen vesz részt az egyesület munkájában

• Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen

Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen • 40 napja

Szeptember 14-től újra kinyitotta kapuit az egyetemi toborzó iroda, mely március közepe óta, a járványügyi helyzet kirobbanásától nem fogadott ügyfeleket.