Duális workshopot tartottak a Műszaki Anyagtudományi Karon

írta uni-miskolc, 2016. április 22–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Duális workshopot tartottak a Műszaki Anyagtudományi Karon

Április 21-én egész napos workshop keretében a tavaly országosan is az elsők között elindított duális képzéseinek tanulságait értékelte, valamint az idén kibővített létszámmal és vállalati partnerszámmal induló duális képzéseit mutatta be a Műszaki Anyagtudományi Kar. A duális workshopon nem csak a képzés iránt érdeklődő hallgatók (és szüleik) vettek részt szép számmal, de képviseltették magukat a duális partnercégek is, akik (egymással is versengve) igyekeztek felkelteni a leendő duális képzéses hallgatók érdeklődését.

A workshop részeként a leendő hallgatók a duális képzéshez kötődő laboratóriumokat, műhelyeket is megtekinthették, és egy a duális képzésben egy éve részt vevő hallgató tapasztalatait is megismerhették.

A workshophoz és a hozzá kapcsolódó sajtótájékoztatóhoz készült sajtóanyag ITT olvasható!

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 28 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 28 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 28 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 30 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.