Duális workshopot tartottak a Gépészmérnöki és Informatikai Karon

írta Sajtóközlemény, 2016. április 24–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Gépészmérnöki és Informatikai Kar április 22-én duális pályaválasztási workshopot tartott a Miskolci Egyetem 37-es előadójában, amelynek az volt a deklarált célja, hogy a karra jelentkezett középiskolás diákokat tájékoztassák a karon folyó duális képzésről.

Duális workshopot tartottak a Gépészmérnöki és Informatikai Karon

WORKSHOP A DUÁLIS KÉPZÉSRŐL A MISKOLCI EGYETEM GÉPÉSZMÉRNÖKI ÉS INFORMATIKAI KARÁN

A kar április 22-én duális pályaválasztási workshopot tartott a Miskolci Egyetem XXXVII. előadójában, amelynek az volt a deklarált célja, hogy a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karára jelentkezett középiskolás diákokat tájékoztassák a karon folyó duális képzésről.

A duális pályaválasztási workshop keretében az Észak-magyarországi Informatikai Management Nonprofit Kft., a Jabil Circuit Magyarország Kft., a Remy Automotive Hungary Kft., a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. és a Takata Safety Systems Kft. képviselői is előadást tartottak a karon folyó duális képzés első évének vállalati tapasztalatairól. A workshop keretében a szervezők a középiskolás diákok számára arra is lehetőséget biztosítottak, hogy személyesen konzultáljanak a képzésben résztvevő vállalatok képviselőivel.

A Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karán 2015 szeptemberében indult a duális képzés három alapszakon. Idén a kar az ipari partnerek igényeire alapozva bővítette a duális képzésben választható alapszakok körét. A korábbi évekhez képest megnövekedett a jelentkezők érdeklődése a kar képzései iránt, így 2016 szeptemberétől 31 ipari partner részvételével már tíz alapszakon került sor duális képzés meghirdetésére. A kar a jelentkező középiskolás diákok számára 2016. április 22-én duális pályaválasztási workshopot rendezett, ahol a leendő hallgatók személyesen konzultálhattak a vállalatok képviselőivel.

A Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karán 2015 szeptemberében indult a duális képzés a logisztikai mérnöki, a mérnökinformatikus és a programtervező informatikus alapszakokon. Idén a kar az ipari partnerek igényeire alapozva bővítette a duális képzésben választható alapszakok körét, így 2016 szeptemberétől energetikai mérnöki, gépészmérnöki, ipari termék- és formatervező mérnöki, az először induló járműmérnöki, logisztikai mérnöki, mechatronikai mérnöki, mérnökinformatikus, műszaki menedzser, programtervező informatikus és villamosmérnöki alapszakon hirdetett duális képzést a 31 vállalat részvételével.

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 3 órája

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 7 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 8 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek

Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek • 38 napja

Elszállították azokat a cipősdobozokat, melyeket a miskolci katonák állítottak össze rászoruló fiataloknak. A felhívásra a megye hivatásos, szerződéses és önkéntes állománya is megmozdult, így két hónap alatt több mint 100 dobozt gyűjtöttek. A csomagokat gondosan becsomagolták és címkével látták el, melyeken megjelölték, hogy kinek szánják azokat.