Duális workshopot tartottak a Gépészmérnöki és Informatikai Karon

írta Sajtóközlemény, 2016. április 24–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Gépészmérnöki és Informatikai Kar április 22-én duális pályaválasztási workshopot tartott a Miskolci Egyetem 37-es előadójában, amelynek az volt a deklarált célja, hogy a karra jelentkezett középiskolás diákokat tájékoztassák a karon folyó duális képzésről.

Duális workshopot tartottak a Gépészmérnöki és Informatikai Karon

WORKSHOP A DUÁLIS KÉPZÉSRŐL A MISKOLCI EGYETEM GÉPÉSZMÉRNÖKI ÉS INFORMATIKAI KARÁN

A kar április 22-én duális pályaválasztási workshopot tartott a Miskolci Egyetem XXXVII. előadójában, amelynek az volt a deklarált célja, hogy a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karára jelentkezett középiskolás diákokat tájékoztassák a karon folyó duális képzésről.

A duális pályaválasztási workshop keretében az Észak-magyarországi Informatikai Management Nonprofit Kft., a Jabil Circuit Magyarország Kft., a Remy Automotive Hungary Kft., a Robert Bosch Energy and Body Systems Kft. és a Takata Safety Systems Kft. képviselői is előadást tartottak a karon folyó duális képzés első évének vállalati tapasztalatairól. A workshop keretében a szervezők a középiskolás diákok számára arra is lehetőséget biztosítottak, hogy személyesen konzultáljanak a képzésben résztvevő vállalatok képviselőivel.

A Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karán 2015 szeptemberében indult a duális képzés három alapszakon. Idén a kar az ipari partnerek igényeire alapozva bővítette a duális képzésben választható alapszakok körét. A korábbi évekhez képest megnövekedett a jelentkezők érdeklődése a kar képzései iránt, így 2016 szeptemberétől 31 ipari partner részvételével már tíz alapszakon került sor duális képzés meghirdetésére. A kar a jelentkező középiskolás diákok számára 2016. április 22-én duális pályaválasztási workshopot rendezett, ahol a leendő hallgatók személyesen konzultálhattak a vállalatok képviselőivel.

A Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karán 2015 szeptemberében indult a duális képzés a logisztikai mérnöki, a mérnökinformatikus és a programtervező informatikus alapszakokon. Idén a kar az ipari partnerek igényeire alapozva bővítette a duális képzésben választható alapszakok körét, így 2016 szeptemberétől energetikai mérnöki, gépészmérnöki, ipari termék- és formatervező mérnöki, az először induló járműmérnöki, logisztikai mérnöki, mechatronikai mérnöki, mérnökinformatikus, műszaki menedzser, programtervező informatikus és villamosmérnöki alapszakon hirdetett duális képzést a 31 vállalat részvételével.

Történelmi sporteseményre készül a Miskolci Egyetem • 590 napja