II. Ökumenikus Pünkösdi Nyílt Nap a Miskolci Egyetemen

írta Kiss Viktor, 2016. május 11–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Idén is nagyon sok érdeklődő középiskolás jött el az Ökumenikus Pünkösdi Nyílt Napra, melyet május 6-án tartott egyetemünk. A rendezvényen 10, alapvetően egyházi fenntartású középiskolából mintegy 700 tizenegyedik évfolyamos diák és 40 középiskolai tanár vett részt.

II. Ökumenikus Pünkösdi Nyílt Nap a Miskolci Egyetemen

A program ökumenikus istentisztelettel kezdődött az egyetem Díszaulájában, majd szakmai programok következtek, melyek során a jelenlévő diákok megismerkedhettek a Miskolci Egyetem képzéseivel, látványos kísérleteket és laborbemutatókat nézhettek meg, interaktív feladatokban tehették próbára rátermettségüket.

Volt robot-programozás, földradaros geofizikai bemutató, tárgyalás-szimuláció, gazdasági kvízjátékok, angol nyelvi vetélkedő, alumínium formaöntés, de a diákok egy a képalkotó diagnosztika csodáival kapcsolatos interaktív bemutatót is megtekinthettek, valamint találkozhattak az országos bajnoki címüket közelmúltban megvédő miskolci „Go-Kart Go-Bosch” csapattal is.

Idén a rendezvény szervezői  közelebb kívánták hozni az egyetemre látogató középiskolásokat az hallgatói élethez, ezért a szakmai programok után a résztvevőket átkísérték a Miskolci Egyetemi Napok (MEN) területére, ahol a Fráter Kórus műsorát követően az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség listáján szereplő selmeci diákhagyományokkal ismerkedhettek meg. Az Ökumenikus Pünkösdi Nyílt Nap a MEN nagyszínpadán a Miskolci Egyetem oktatóiból és hallgatóiból álló UniCum Habeas nevű rockzenekar műsorával zárult.

A rendezvényről bővebben ITT olvasható.

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 9 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 17 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.

• Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC • 19 napja

Tisztújító küldöttgyűlés a MEAFC-nál: Rakaczki Zoltán elnökként folytatja, Dr. Varga Judit és Prof. Dr. Horváth Zita személyesen vesz részt az egyesület munkájában

• Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen

Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen • 36 napja

Szeptember 14-től újra kinyitotta kapuit az egyetemi toborzó iroda, mely március közepe óta, a járványügyi helyzet kirobbanásától nem fogadott ügyfeleket.