KIP Nap a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóanyag, 2016. május 16–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A 2015 decemberében felavatott Miskolc-Hejőkeresztúri KIP Regionális Módszertani Központ vendége volt május 13-án Rachel Lotan, a Stanford Egyetem nyugalmazott professzora, aki a Komplex Instrukciós Program (KIP) egyik megalkotója.

KIP Nap a Miskolci Egyetemen

A 2015 decemberében felavatott Miskolc-Hejőkeresztúri KIP Regionális Módszertani Központ vendége volt 2016. május 13-án Rachel Lotan, a Stanford Egyetem nyugalmazott professzora, aki a Komplex Instrukciós Program (KIP) egyik megalkotója. Az előző napon, május 12-én Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémián workshopot rendeztek, ahol Magyarország összes KIP-et alkalmazó iskolája osztotta meg a tapasztalatait. Ezen az eseményen Rachel Lotan professzor asszony is előadást tartott, és két könyvet is bemutattak, az egyiknek (Csoportmunka-tervezés) professzor asszony a társszerzője, a másikat (KIP I-II.) Kovácsné Dr. Nagy Emese, a Miskolci Egyetem KIP Központjának vezetője írta.

Május 13-án Prof. Dr. Torma András rektor meghívására professzor asszony ellátogatott egyetemünkre, és részt vett azon a rendezvényen, amelyen a Miskolci Egyetem KIP Központját és annak működését, eddigi és tervezett tevékenységét mutattuk be.

A program során Torma András rektori köszöntőjét követően Dr. Horváth Zita általános rektorhelyettes asszony mutatta be a Miskolci Egyetemet, Dr. Illésné Dr. Kovács Mária, a Bölcsészettudományi Kar dékánja az általa vezetett karról beszélt, Dr. Ugrai János, a Tanárképző Intézet főigazgatója pedig az Intézet munkáját ismertette. Ezt követően Kovácsné Dr. Nagy Emese, a KIP Központ igazgatója mutatta be a központ működését, Rachel Lotan professzor asszony pedig a Stanford Egyetem tanárképzéséről tájékoztatta a résztvevőket. Végezetül jelenlegi hallgatóink osztották meg gondolataikat az egyetemi tanárképzésről és a KIP-ről, illetve egy volt hallgatónk – aki jelenleg a KIP-et alkalmazó Hejőkeresztúri IV. Béla Általános Iskola történelem-magyar szakos tanára – beszélt arról, hogy neki, mint gyakorló pedagógusnak mit jelent és mit ad a KIP módszer.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 5 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek

Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek • 36 napja

Elszállították azokat a cipősdobozokat, melyeket a miskolci katonák állítottak össze rászoruló fiataloknak. A felhívásra a megye hivatásos, szerződéses és önkéntes állománya is megmozdult, így két hónap alatt több mint 100 dobozt gyűjtöttek. A csomagokat gondosan becsomagolták és címkével látták el, melyeken megjelölték, hogy kinek szánják azokat.

• Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban

Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban • 50 napja

Aláírta szerződését az 500. területvédelmi tartalékos katona, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A végzős egyetemista megszerzett tudását, a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni, így a tartalékos rendszer után tervezi, hogy szerződéses katonaként marad a honvédségnél. Jelenleg beosztását keresik a rendszerben.

• Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak

Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak • 55 napja

A Miskolci Egyetem mindig kiemelt feladatának tartotta, hogy ahol térségnek szüksége van rá, ott segítsen. Ez a társadalmi szerepvállalás ösztönözte az intézmény rektorát, Prof. Dr. Horváth Zitát, hogy egy lélegeztetőgépet adományozzon a Borsod-Abaúj-Zemplén megyét és a régiót ellátó kórháznak.