KIP Nap a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóanyag, 2016. május 16–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A 2015 decemberében felavatott Miskolc-Hejőkeresztúri KIP Regionális Módszertani Központ vendége volt május 13-án Rachel Lotan, a Stanford Egyetem nyugalmazott professzora, aki a Komplex Instrukciós Program (KIP) egyik megalkotója.

KIP Nap a Miskolci Egyetemen

A 2015 decemberében felavatott Miskolc-Hejőkeresztúri KIP Regionális Módszertani Központ vendége volt 2016. május 13-án Rachel Lotan, a Stanford Egyetem nyugalmazott professzora, aki a Komplex Instrukciós Program (KIP) egyik megalkotója. Az előző napon, május 12-én Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémián workshopot rendeztek, ahol Magyarország összes KIP-et alkalmazó iskolája osztotta meg a tapasztalatait. Ezen az eseményen Rachel Lotan professzor asszony is előadást tartott, és két könyvet is bemutattak, az egyiknek (Csoportmunka-tervezés) professzor asszony a társszerzője, a másikat (KIP I-II.) Kovácsné Dr. Nagy Emese, a Miskolci Egyetem KIP Központjának vezetője írta.

Május 13-án Prof. Dr. Torma András rektor meghívására professzor asszony ellátogatott egyetemünkre, és részt vett azon a rendezvényen, amelyen a Miskolci Egyetem KIP Központját és annak működését, eddigi és tervezett tevékenységét mutattuk be.

A program során Torma András rektori köszöntőjét követően Dr. Horváth Zita általános rektorhelyettes asszony mutatta be a Miskolci Egyetemet, Dr. Illésné Dr. Kovács Mária, a Bölcsészettudományi Kar dékánja az általa vezetett karról beszélt, Dr. Ugrai János, a Tanárképző Intézet főigazgatója pedig az Intézet munkáját ismertette. Ezt követően Kovácsné Dr. Nagy Emese, a KIP Központ igazgatója mutatta be a központ működését, Rachel Lotan professzor asszony pedig a Stanford Egyetem tanárképzéséről tájékoztatta a résztvevőket. Végezetül jelenlegi hallgatóink osztották meg gondolataikat az egyetemi tanárképzésről és a KIP-ről, illetve egy volt hallgatónk – aki jelenleg a KIP-et alkalmazó Hejőkeresztúri IV. Béla Általános Iskola történelem-magyar szakos tanára – beszélt arról, hogy neki, mint gyakorló pedagógusnak mit jelent és mit ad a KIP módszer.

• Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés

Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés • 4 napja

Kölcsönös előnyökön alapuló, stratégiai szintű, hosszú távú szakmai együttműködésről kötött megállapodást a Miskolci Egyetem és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.

• Hosszabbításban egy hajszálon múlt a győzelem!

Hosszabbításban egy hajszálon múlt a győzelem! • 5 napja

Határozott védekezéssel és lendületes támadásokkal már a kezdést követően jelezte a MEAFC, hogy nyerni érkezett Veszprémbe (2-8). A harmadik percben a hetek óta egyre jobb formába lendülő Galló azonban egy ütközést követően a parkettán maradt.

• Zsinórban harmadik győzelmünket arattuk!

Zsinórban harmadik győzelmünket arattuk! • 19 napja

Takács triplájával kezdődött a megegyező mérleggel (4 győzelem, 2 vereség) 3. és 4. helyen álló csapatok találkozója, majd kisvártatva Szögi és Máté is beköszönt távolról. Az eredményes hazai kezdést pontszegény, de annál nagyobb sebességű folytatás követte.

• Ösztöndíj

Ösztöndíj • 23 napja

Minden szerdán délben egyenruhás emberek gyülekeznek a III. előadó környékén. Utána jártunk mi is történik ekkor egyetemünkön. A katonai egyenruha már messziről felismerhető, így sejtettük hová kell fordulnunk, hogy felvilágostást kapjunk.

Rada János