Hidegháborús kiállítás nyílt az egyetemen

írta uni-miskolc, 2016. május 19–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Hidegháború - egy megosztott világ rövid története címmel nyílt kiállítás május 11-én az egyetem üveg előcsarnokában a Miskolci Egyetem és a Lengyel Nemzeti Emlékezet Intézete szervezésében.

Hidegháborús kiállítás nyílt az egyetemen

A mintegy 300 fotót és dokumentumot bemutató vándorkiállítást Roman Kowalski, a Lengyel Köztársaság rendkívüli és meghatalmazott nagykövete, és Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem általános rektorhelyettese nyitotta meg.

A tárlat különlegesen gazdag korhű fotókban, amelyek a mai középiskolások, egyetemi hallgatók és minden érdeklődő számára jól érthetően mutatják be azt az időszakot, amikor vasfüggöny választotta ketté Európát, és a nyugati országokban létrejött demokráciák néztek farkasszemet a volt Szovjetúnió és szövetségesei képviselte kommunista világrenddel. A fényképek nemcsak a hidegháborús időszak történelmi eseményeit mutatják be, de betekintést nyújtanak a kor kisembereinek mindennapi életébe is.

A kiállítás megtekinthető május 31-ig minden nap 6.00-22.00 óráig.

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 11 órája

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 28 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 28 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 29 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.