Együttműködési megállapodás született az Eperjesi Egyetemmel

írta Sajtóanyag, 2016. június 2–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Június 2-án együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az Eperjesi Egyetem (Szlovákia). Az együttműködés tárgya az oktatási, tudományos és kulturális kapcsolatok fejlesztése és cseréje az érintett két országban hatályos jogszabályok figyelembe vételével.

Együttműködési megállapodás született az Eperjesi Egyetemmel

A Miskolci Egyetem és az Eperjesi Egyetem a megállapodás keretében törekszik a kölcsönös előnyöket szolgáló együttműködés előmozdítására, azzal a céllal, hogy elősegítse a kulturális, oktatási, tudományos és műszaki csereprogramot. Az együttműködés magába foglalja a közös oktatási és kutatási tevékenységet, elsősorban a lehetőségek feltárásával és a megfelelő személyek bevonásával, valamint a közös érdeklődési körökhöz tartozó területeken történő információcserét és publikációt.

A két egyetem képzési profiljának összevetése alapján az együttműködés elsősorban a bölcsészettudományi és az egészségügyi szakemberképzés területére terjed ki, ugyanakkor az a tény, hogy az egykori Eperjesi Evangélikus Jogakadémia 1919-ben Miskolcra költözött (1949-ben megszűnt), felveti az Állam- és Jogtudományi Karral való együttműködés lehetőségét is. A megállapodás szerves részét képezi az oktatók és kutatók rövid idejű látogatásainak ösztönzése, előadások tartása, konferenciák szervezése, illetve közös kutatások és tudományos publikációk előmozdítását szolgáló egyéb oktatási vagy tudományos feladatok ellátása.

A megállapodás értelmében a két egyetem vállalja továbbá, hogy kezdeményezik és elősegítik az oktatók, a kutatók és a hallgatók tanulmányait és kutatási tapasztalatszerzését, valamint az elérhető ösztöndíj-támogatások megszerzését. A megállapodás az egyetemek képviselői aláírásának napján lép hatályba, és öt évre szól. A hatály – természetesen – közös megegyezéssel meghosszabbítható.

Rada János