Hetedik tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája

írta uni-miskolc, 2016. június 15–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Június 10-én az ünnepélyes tanévzáró keretében 141 szépkorú hallgató vehette át certifikációját az egyetem rektorától, Prof. Dr. Torma Andrástól a Miskolci Egyetem Díszaulájában.

Hetedik tanévét zárta a Szépkorúak Akadémiája

A Miskolci Egyetem az Európai Unió gerontológiai programjához kapcsolódva, a Miskolci Nőknek Is Esélyt (MINŐIES) Alapítvánnyal együttműködve 2009 szeptemberében hirdette meg az országban először a Szépkorúak Akadémiája programsorozatát, amelyet a társadalom egész életen át tartó tanulás iránti igénye ihletett. Ennek keretében, kihasználva az universitas jellegéből adódó széles körű lehetőségeket, immár a hetedik tanév keretében is számos ismeretet kínált a 128 órás előadássorozat a tudomány, a technika, a gazdaság, a jog és a társadalomtudomány témakörökből a 186 beiratkozott résztvevőnek, akik 50 év feletti, legalább érettségivel rendelkező, tanulni vágyó érdeklődők voltak.

Miskolciak az űrállomáson, globalizáció, fogyasztóvédelem, boszorkányüldözés, környezetvédelem, anyagtudomány, az emberi agy, idősgondozás – csak néhány téma azok közül, amikkel az akadémia hallgatói találkozhattak a tanév során 26 alkalommal megtartott 52 előadáson. A szépkorúaknak az előadások után a  konzultációk alkalmával lehetőségük nyílt a kérdéseik, észrevételeik megfogalmazására is, így interaktív beszélgetésekre is sor került.

Az előadásokat rendszeresen látogató szépkorú hallgatók vehették át certifikációjukat az ünnepélyes tanévzáró keretében.

A szervezők a kurzusra a  2016/2017-es tanévben is várják az érdeklődőket.

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 6 napja

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 13 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 13 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek

Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek • 44 napja

Elszállították azokat a cipősdobozokat, melyeket a miskolci katonák állítottak össze rászoruló fiataloknak. A felhívásra a megye hivatásos, szerződéses és önkéntes állománya is megmozdult, így két hónap alatt több mint 100 dobozt gyűjtöttek. A csomagokat gondosan becsomagolták és címkével látták el, melyeken megjelölték, hogy kinek szánják azokat.