Stratégiai célok és kutatás-fejlesztés a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóközlemény, 2016. augusztus 1–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Stratégiai célok és kutatás-fejlesztés a Miskolci Egyetemen

„A Miskolci Egyetem infrastruktúra fejlesztése az oktatás és a kutatás versenyképesebbé tétele érdekében”

TIOP-1.3.4-15/1-2015-0003

A Miskolci Egyetem folyamatosan nagy hangsúlyt helyez az infrastruktúrájának fejlesztésére, amely a képzési célok minőségi támogatáson túlmenően megteremti a K+F+I intézményi stratégia megvalósításának feltételeit is, növelve az intézmény innovációs potenciálját. A laboratóriumi-, és műhelyfejlesztések, a gép-, és eszközbeszerzések nemcsak a képzések gyakorlati hátterét teremtik meg, de alapjai lehetnek a korszerű kutatási irányok (például nanotechnológia, mechatronika, vegyipari, környezetvédelem, megújuló energia, logisztika) folyamatos fejlesztésének is, amelyek építenek a Miskolci Egyetem hagyományaira, valamint megteremti annak a lehetőségét is, hogy magas szintű, minőségi szolgáltatásokkal álljon az Egyetem a környezetében lévő vállalatok rendelkezésére. Ez összhangban van a Miskolc Város tudásigényes munkahelyteremtést célzó programjaival, valamint a Miskolci Egyetem intézményfejlesztési terveivel.

A fejlesztések hosszú távú célja a Miskolci Egyetem oktatási-, kutatási-, innovációs-, valamint külső- és belső szolgáltatási infrastruktúrájának struktúra váltásokat is tartalmazó megújítása, az Intézmény komplex értelemben vett versenyképességének növelése. Az oktatás területén a gyakorlatorientált képzések fejlesztése; az oktatói-kutatói és a kiszolgáló terek korszerűsítése, felújítása.  A K+F területen pedig erősödő kutatási profilú egyetemmé válás stratégiájának infrastrukturális megalapozása. A fejlesztendő kutatási területek – összhangban az Intelligens Szakosodási Stratégia régióra és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyére meghatározott fő irányokkal - szolgálják a Város és a Régió kiemelt területeit, a környezet igényeit és elvárásait.

A fejlesztések forrásteremtése érdekében a Miskolci Egyetem pályázatot nyújtott be a „Felsőoktatás struktúra váltása és levéltárak oktatási célú fejlesztése – retrospektív pályázat” pályázati kiírásra, a fentiekben hivatkozott címmel és azonosító számmal.

A pályázatban megfogalmazott projekt átfogó célja a Miskolci Egyetem gyakorlati képzéssel, oktatással, kutatással kapcsolatos infrastruktúrájának fejlesztése, szinergiahatások elérése, illeszkedve az OP-k célkitűzéseihez. A projekt az Egyetem fejlesztési stratégiája több elemének megvalósulását elősegíti. A fejlesztések segítik a Bologna rendszerű képzés igényeinek megvalósítását, a PhD képzésben a gyakorlatban is hasznosítható kutatások előtérbe helyezését, hozzájárulnak a PhD fokozatszerzéshez, a tudományos teljesítmények növeléséhez.

A megvalósuló fejlesztések jól szolgálják a Miskolci Egyetem Intézményfejlesztési Tervében meghatározott célokat is.

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 6 napja

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 13 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 13 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek

Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek • 44 napja

Elszállították azokat a cipősdobozokat, melyeket a miskolci katonák állítottak össze rászoruló fiataloknak. A felhívásra a megye hivatásos, szerződéses és önkéntes állománya is megmozdult, így két hónap alatt több mint 100 dobozt gyűjtöttek. A csomagokat gondosan becsomagolták és címkével látták el, melyeken megjelölték, hogy kinek szánják azokat.