XX. Tájékozódási Futó Egyetemi Világbajnokság

írta uni-miskolc, 2016. augusztus 1–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Diósgyőri várban tartott ünnepélyes megnyitóval július 30-án kezdetét vette a 20. Tájékozódási Futó Egyetemi Világbajnokság, amelynek Miskolc városa mellett a Miskolci Egyetem ad otthont.

XX. Tájékozódási Futó Egyetemi Világbajnokság

A megnyitón a versenyzők nevében a finnek kiválósága, Anna Haataja, valamint Tugyi Levente, a magyar csapat versenyzője, a házigazda Miskolci Egyetem hallgatója mondta el az eskü szövegét.

A 34 ország közel 300 sportolóját felvonultató, augusztus 4-ig tartó viadalon vasárnap Lillafüreden már érmeket is osztottak a sprintszámokban induló tájfutóknak.

Hétfőn a hosszútávú versenyt a Csanyikban, a Királyasztalon, a keddi látványos sprintváltót Miskolc belvárosában, míg a szerdai középtávot és a csütörtöki váltót Jávorkúton rendezik meg.

A világbajnokság további versenyprogramja:

Augusztus 1. (hétfő) 9.30-14.30: hosszútávú egyéni verseny a Csanyikban

Augusztus 2. (kedd) 17.00-18.00: sprint-váltó Miskolc belvárosában

Augusztus 3. (szerda) 10.00-14.15: középtávú egyéni verseny Jávorkúton

Augusztus 4. (csütörtök) 10.00-13.00: váltó Jávorkúton

A rangos világesemény kísérő versenyeként, vele azonos időpontban és helyszínen rendezik meg a legnagyobb hazai tájfutó viadalt, a Hungária Kupa Nemzetközi Tájékozódási Futóversenyt is, amelyen 700-800 sportoló indulása várható.

• Szögi parádés játéka győzelmet ért Békésen!

Szögi parádés játéka győzelmet ért Békésen! • 11 napja

A hazai légiós, Krstic gyors öt pontjával kezdődött az alapszakasz első körének utolsó fordulója, ám válaszként Szögi meg sem állt tíz egységig. Szögi mellett Máté is két szép kosárral folytatta, így egy pontban gazdag első negyed ért véget közel egállal (25-24).

• Hárompontosok nélkül nagyon nehéz nyerni!

Hárompontosok nélkül nagyon nehéz nyerni! • 11 napja

Hazai ziccerrel és vendég büntetőkkel indult a keleti rangadó. Máté sikeres tempódobásaival vétette magát észre, ám a Cápák nagyon elkapták a fonalat. Négy sikeres távolijukkal elléptek a Miskolctól (21-32).

• „Megpróbáljuk megszólítani az egyetemistákat„

„Megpróbáljuk megszólítani az egyetemistákat„ • 16 napja

Olyan miskolci polgárokat szólítunk meg, akik a város kulturális életében jelentős szerepet játszanak, ebben a cikkben Béres Attilával, a Miskolci Nemzeti Színház igazgatójával készült interjúnk olvashatjátok.

• A fagyöngy volt a témája a 12. Adventi ünnepi estnek

A fagyöngy volt a témája a 12. Adventi ünnepi estnek • 19 napja

A fagyöngy eredete a skandináv mitológiába nyúlik vissza, itt vált a szeretet jelképévé. A fagyöngy alatt adott csók pedig az örök szerelmet hozza magával a hiedelem szerint, és ez a hit manapság már az ünnepekkel jár kéz a kézben.

Rada János