XX. Tájékozódási Futó Egyetemi Világbajnokság

írta uni-miskolc, 2016. augusztus 1–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Diósgyőri várban tartott ünnepélyes megnyitóval július 30-án kezdetét vette a 20. Tájékozódási Futó Egyetemi Világbajnokság, amelynek Miskolc városa mellett a Miskolci Egyetem ad otthont.

XX. Tájékozódási Futó Egyetemi Világbajnokság

A megnyitón a versenyzők nevében a finnek kiválósága, Anna Haataja, valamint Tugyi Levente, a magyar csapat versenyzője, a házigazda Miskolci Egyetem hallgatója mondta el az eskü szövegét.

A 34 ország közel 300 sportolóját felvonultató, augusztus 4-ig tartó viadalon vasárnap Lillafüreden már érmeket is osztottak a sprintszámokban induló tájfutóknak.

Hétfőn a hosszútávú versenyt a Csanyikban, a Királyasztalon, a keddi látványos sprintváltót Miskolc belvárosában, míg a szerdai középtávot és a csütörtöki váltót Jávorkúton rendezik meg.

A világbajnokság további versenyprogramja:

Augusztus 1. (hétfő) 9.30-14.30: hosszútávú egyéni verseny a Csanyikban

Augusztus 2. (kedd) 17.00-18.00: sprint-váltó Miskolc belvárosában

Augusztus 3. (szerda) 10.00-14.15: középtávú egyéni verseny Jávorkúton

Augusztus 4. (csütörtök) 10.00-13.00: váltó Jávorkúton

A rangos világesemény kísérő versenyeként, vele azonos időpontban és helyszínen rendezik meg a legnagyobb hazai tájfutó viadalt, a Hungária Kupa Nemzetközi Tájékozódási Futóversenyt is, amelyen 700-800 sportoló indulása várható.

• Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés

Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés • 4 napja

Kölcsönös előnyökön alapuló, stratégiai szintű, hosszú távú szakmai együttműködésről kötött megállapodást a Miskolci Egyetem és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.

• Hosszabbításban egy hajszálon múlt a győzelem!

Hosszabbításban egy hajszálon múlt a győzelem! • 5 napja

Határozott védekezéssel és lendületes támadásokkal már a kezdést követően jelezte a MEAFC, hogy nyerni érkezett Veszprémbe (2-8). A harmadik percben a hetek óta egyre jobb formába lendülő Galló azonban egy ütközést követően a parkettán maradt.

• Zsinórban harmadik győzelmünket arattuk!

Zsinórban harmadik győzelmünket arattuk! • 19 napja

Takács triplájával kezdődött a megegyező mérleggel (4 győzelem, 2 vereség) 3. és 4. helyen álló csapatok találkozója, majd kisvártatva Szögi és Máté is beköszönt távolról. Az eredményes hazai kezdést pontszegény, de annál nagyobb sebességű folytatás követte.

• Ösztöndíj

Ösztöndíj • 23 napja

Minden szerdán délben egyenruhás emberek gyülekeznek a III. előadó környékén. Utána jártunk mi is történik ekkor egyetemünkön. A katonai egyenruha már messziről felismerhető, így sejtettük hová kell fordulnunk, hogy felvilágostást kapjunk.

Rada János