Újabb források oktatás és kutatás-fejlesztésre a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóközlemény, 2016. augusztus 3–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem TIOP-1.3.4-15/1-2015-0003 számú sikeres pályázata révén újabb források biztosítják az oktatáshoz és a K+F+I tevékenységhez kapcsolódó fejlesztések megvalósítását. A megítélt támogatás 1.022.054.099 Ft, támogatási intenzitása 100%.

Újabb források oktatás és kutatás-fejlesztésre a Miskolci Egyetemen

„A Miskolci Egyetem infrastruktúra fejlesztése az oktatás és a kutatás versenyképesebbé tétele érdekében”

TIOP-1.3.4-15/1-2015-0003

A Miskolci Egyetem a fentiekben írt című és azonosító számú sikeres pályázata révén újabb források biztosítják az oktatáshoz és a K+F+I tevékenységhez kapcsolódó fejlesztések megvalósítását. A megítélt támogatás 1.022.054.099 Ft, támogatási intenzitása 100%.

A fejlesztések célja a Miskolci Egyetem oktatási-, kutatási-, innovációs-, valamint külső- és belső szolgáltatási infrastruktúrájának struktúra-váltásokat is tartalmazó megújítása, az intézmény komplex értelemben vett versenyképességének növelése. Az oktatás területén a gyakorlatorientált képzések fejlesztése; az oktatói-kutatói és a kiszolgáló terek korszerűsítése, felújítása, a K+F területén pedig az erősödő kutatási profilú egyetemmé válás stratégiájának infrastrukturális megalapozása. A fejlesztendő kutatási területek – összhangban az Intelligens Szakosodási Stratégiában a régióra és Borsod-Abaúj-Zemplén megyére meghatározott fő irányokkal – egyszerre szolgálják a város és a régió kiemelt területeit, a környezet igényeit és elvárásait.

A beszámolási időszakban a Kedvezményezett a Támogatási Szerződésben rögzített beruházásokat megvalósította. A 76 projektelem közül 75 szolgáltatás keretében, 1 pedig szállítási szerződéssel valósult meg. A szolgáltatásokat egy-két évenként lebonyolított közbeszerzések keretében kiválasztott szolgáltatók végezték. A közbeszerzési eljárások a szerződés becsült értékétől és a lebonyolításkor érvényes közbeszerzési szabályoktól függően nyílt vagy meghívásos eljárások voltak. A végrehajtott beruházások teljesítésigazolása megtörtént, a számlákat a szállító/szolgáltató kiállította. Az újonnan épített, bővített vagy átalakított infrastruktúra hasznos nettó alapterülete 1572 m2.

A projekt az Egyetem fejlesztési stratégiája több elemének megvalósulását is elősegíti. A most végrehajtott fejlesztések segítik a Bologna rendszerű képzés igényeinek megvalósítását, a PhD képzésben a gyakorlatban is hasznosítható kutatások előtérbe helyezését, hozzájárulnak a PhD fokozatszerzéshez, a tudományos teljesítmények növeléséhez.

A megvalósuló fejlesztések jól szolgálják a Miskolci Egyetem Intézményfejlesztési Tervében meghatározott célokat is.

• Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés

Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés • 4 napja

Kölcsönös előnyökön alapuló, stratégiai szintű, hosszú távú szakmai együttműködésről kötött megállapodást a Miskolci Egyetem és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.

• Hosszabbításban egy hajszálon múlt a győzelem!

Hosszabbításban egy hajszálon múlt a győzelem! • 5 napja

Határozott védekezéssel és lendületes támadásokkal már a kezdést követően jelezte a MEAFC, hogy nyerni érkezett Veszprémbe (2-8). A harmadik percben a hetek óta egyre jobb formába lendülő Galló azonban egy ütközést követően a parkettán maradt.

• Zsinórban harmadik győzelmünket arattuk!

Zsinórban harmadik győzelmünket arattuk! • 19 napja

Takács triplájával kezdődött a megegyező mérleggel (4 győzelem, 2 vereség) 3. és 4. helyen álló csapatok találkozója, majd kisvártatva Szögi és Máté is beköszönt távolról. Az eredményes hazai kezdést pontszegény, de annál nagyobb sebességű folytatás követte.

• Ösztöndíj

Ösztöndíj • 23 napja

Minden szerdán délben egyenruhás emberek gyülekeznek a III. előadó környékén. Utána jártunk mi is történik ekkor egyetemünkön. A katonai egyenruha már messziről felismerhető, így sejtettük hová kell fordulnunk, hogy felvilágostást kapjunk.

Rada János