Újabb források oktatás és kutatás-fejlesztésre a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóközlemény, 2016. augusztus 3–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem TIOP-1.3.4-15/1-2015-0003 számú sikeres pályázata révén újabb források biztosítják az oktatáshoz és a K+F+I tevékenységhez kapcsolódó fejlesztések megvalósítását. A megítélt támogatás 1.022.054.099 Ft, támogatási intenzitása 100%.

Újabb források oktatás és kutatás-fejlesztésre a Miskolci Egyetemen

„A Miskolci Egyetem infrastruktúra fejlesztése az oktatás és a kutatás versenyképesebbé tétele érdekében”

TIOP-1.3.4-15/1-2015-0003

A Miskolci Egyetem a fentiekben írt című és azonosító számú sikeres pályázata révén újabb források biztosítják az oktatáshoz és a K+F+I tevékenységhez kapcsolódó fejlesztések megvalósítását. A megítélt támogatás 1.022.054.099 Ft, támogatási intenzitása 100%.

A fejlesztések célja a Miskolci Egyetem oktatási-, kutatási-, innovációs-, valamint külső- és belső szolgáltatási infrastruktúrájának struktúra-váltásokat is tartalmazó megújítása, az intézmény komplex értelemben vett versenyképességének növelése. Az oktatás területén a gyakorlatorientált képzések fejlesztése; az oktatói-kutatói és a kiszolgáló terek korszerűsítése, felújítása, a K+F területén pedig az erősödő kutatási profilú egyetemmé válás stratégiájának infrastrukturális megalapozása. A fejlesztendő kutatási területek – összhangban az Intelligens Szakosodási Stratégiában a régióra és Borsod-Abaúj-Zemplén megyére meghatározott fő irányokkal – egyszerre szolgálják a város és a régió kiemelt területeit, a környezet igényeit és elvárásait.

A beszámolási időszakban a Kedvezményezett a Támogatási Szerződésben rögzített beruházásokat megvalósította. A 76 projektelem közül 75 szolgáltatás keretében, 1 pedig szállítási szerződéssel valósult meg. A szolgáltatásokat egy-két évenként lebonyolított közbeszerzések keretében kiválasztott szolgáltatók végezték. A közbeszerzési eljárások a szerződés becsült értékétől és a lebonyolításkor érvényes közbeszerzési szabályoktól függően nyílt vagy meghívásos eljárások voltak. A végrehajtott beruházások teljesítésigazolása megtörtént, a számlákat a szállító/szolgáltató kiállította. Az újonnan épített, bővített vagy átalakított infrastruktúra hasznos nettó alapterülete 1572 m2.

A projekt az Egyetem fejlesztési stratégiája több elemének megvalósulását is elősegíti. A most végrehajtott fejlesztések segítik a Bologna rendszerű képzés igényeinek megvalósítását, a PhD képzésben a gyakorlatban is hasznosítható kutatások előtérbe helyezését, hozzájárulnak a PhD fokozatszerzéshez, a tudományos teljesítmények növeléséhez.

A megvalósuló fejlesztések jól szolgálják a Miskolci Egyetem Intézményfejlesztési Tervében meghatározott célokat is.

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 4 órája

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 7 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 8 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek

Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek • 38 napja

Elszállították azokat a cipősdobozokat, melyeket a miskolci katonák állítottak össze rászoruló fiataloknak. A felhívásra a megye hivatásos, szerződéses és önkéntes állománya is megmozdult, így két hónap alatt több mint 100 dobozt gyűjtöttek. A csomagokat gondosan becsomagolták és címkével látták el, melyeken megjelölték, hogy kinek szánják azokat.