Újabb források oktatás és kutatás-fejlesztésre a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóközlemény, 2016. augusztus 3–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem TIOP-1.3.4-15/1-2015-0003 számú sikeres pályázata révén újabb források biztosítják az oktatáshoz és a K+F+I tevékenységhez kapcsolódó fejlesztések megvalósítását. A megítélt támogatás 1.022.054.099 Ft, támogatási intenzitása 100%.

Újabb források oktatás és kutatás-fejlesztésre a Miskolci Egyetemen

„A Miskolci Egyetem infrastruktúra fejlesztése az oktatás és a kutatás versenyképesebbé tétele érdekében”

TIOP-1.3.4-15/1-2015-0003

A Miskolci Egyetem a fentiekben írt című és azonosító számú sikeres pályázata révén újabb források biztosítják az oktatáshoz és a K+F+I tevékenységhez kapcsolódó fejlesztések megvalósítását. A megítélt támogatás 1.022.054.099 Ft, támogatási intenzitása 100%.

A fejlesztések célja a Miskolci Egyetem oktatási-, kutatási-, innovációs-, valamint külső- és belső szolgáltatási infrastruktúrájának struktúra-váltásokat is tartalmazó megújítása, az intézmény komplex értelemben vett versenyképességének növelése. Az oktatás területén a gyakorlatorientált képzések fejlesztése; az oktatói-kutatói és a kiszolgáló terek korszerűsítése, felújítása, a K+F területén pedig az erősödő kutatási profilú egyetemmé válás stratégiájának infrastrukturális megalapozása. A fejlesztendő kutatási területek – összhangban az Intelligens Szakosodási Stratégiában a régióra és Borsod-Abaúj-Zemplén megyére meghatározott fő irányokkal – egyszerre szolgálják a város és a régió kiemelt területeit, a környezet igényeit és elvárásait.

A beszámolási időszakban a Kedvezményezett a Támogatási Szerződésben rögzített beruházásokat megvalósította. A 76 projektelem közül 75 szolgáltatás keretében, 1 pedig szállítási szerződéssel valósult meg. A szolgáltatásokat egy-két évenként lebonyolított közbeszerzések keretében kiválasztott szolgáltatók végezték. A közbeszerzési eljárások a szerződés becsült értékétől és a lebonyolításkor érvényes közbeszerzési szabályoktól függően nyílt vagy meghívásos eljárások voltak. A végrehajtott beruházások teljesítésigazolása megtörtént, a számlákat a szállító/szolgáltató kiállította. Az újonnan épített, bővített vagy átalakított infrastruktúra hasznos nettó alapterülete 1572 m2.

A projekt az Egyetem fejlesztési stratégiája több elemének megvalósulását is elősegíti. A most végrehajtott fejlesztések segítik a Bologna rendszerű képzés igényeinek megvalósítását, a PhD képzésben a gyakorlatban is hasznosítható kutatások előtérbe helyezését, hozzájárulnak a PhD fokozatszerzéshez, a tudományos teljesítmények növeléséhez.

A megvalósuló fejlesztések jól szolgálják a Miskolci Egyetem Intézményfejlesztési Tervében meghatározott célokat is.

• Fontos idegenbeli sikerrel tért haza Pécsről a MEAFC!

Fontos idegenbeli sikerrel tért haza Pécsről a MEAFC! • 3 napja

Az U20-as magyar válogatott egyik legjobbjának, Demeternek a kosarával indult a mérkőzés, ám a MEAFC két passzos, leütés nélkül támadással azonnal egyenlített. Az „A” csoportos bajnokságban is rendre komolyabb szerephez jutó Antóni könnyed ziccerét ismét Galló kosara követte, majd Drahos és Szögi vezetésével ellépett ellenfelétől a Miskolc (4-15).

• Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába!

Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába! • 4 napja

A 2017/2018-as tanévben folytatódik a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának Tehetségmentor programja. Az általunk létrehozott hálózat összekapcsolja a tehetséggondozás szereplőit - a felsőoktatási intézményeket és azok tehetséggondozási programjait, az OTDK-t, a kari TDK-kat, szakkollégiumokat - az elsőéves hallgatókkal. A kortárssegítésen alapuló rendszerben a tehetséges hallgatók szakmai előmenetelét a jövőben az oktatók és a tudományos munkatársak mellett Tehetségmentorok is segítik.

• Sikeres év van a Miskolci Egyetem Terplán Zénó Programja mögött

Sikeres év van a Miskolci Egyetem Terplán Zénó Programja mögött • 9 napja

A Terplán Zénó professzorról elnevezett, a műszaki karok reformprogramja félidejéhez érkezett. Eddig 60 fiatal oktató és kutató kapott anyagi támogatást szakmai előrehaladásához. Közülük többen tudományos fokozatot szereztek, vagy a támogatás segítségével teljesítették a fokozatszerzésükhöz szükséges kritériumokat, nemzetközileg is minősített tudományos cikket írtak, miközben aktívan részt vettek a hallgatók sikeres tanulmányi előrehaladásának támogatásában, és tökéletesítették nyelvtudásukat.

• Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen

Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen • 10 napja

A felsőfokú oktatás minőségének, hatékonyságának és hozzáférhetőségének javítását, az oktatásban való részvétel növelését tűzte ki célul a Miskolci Egyetem „Főnix ME - Megújuló Egyetem” projektje. Ennek keretében az idei tanévtől Ózdon és Sátoraljaújhelyen is megkezdődött a felsőfokú képzés.

Rada János