Élményekben gazdag Gólyatábor a Miskolci Egyetemen

írta minap.hu, Kiss Viktor, 2016. augusztus 24–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A hagyományokhoz hűen az augusztus vége mindig egyet jelent a Gólyatáborral a miskolci campuson, melyet augusztus 21-24. között rendezett meg a Miskolci Egyetem Hallgatói és Doktoranduszhallgatói Önkormányzata.

Élményekben gazdag Gólyatábor a Miskolci Egyetemen

A gólyatábort minden évben azzal a céllal rendezik meg, hogy még a szorgalmi időszak előtt összebarátkozzanak a hallgatók, megismerjék a felsőbb éveseket, a campust és nem utolsó sorban a selmeci hagyományokat. Az idei táborra körülbelül hatszáz gólya jelentkezett.

A színes és változatos, programokban gazdag bALEKhét első estéjét Prof. Dr. Torma András rektor köszöntője nyitotta meg, majd másnap a kari programoké volt a főszerep, így többek között strandolás, könyvtárlátogatás, szakmai nap, kirándulás vagy gyárlátogatáson is részt vehettek a gólyák. A szerdai nap már az aktív mozgás jegyében telt, sportnapon ismerkedhettek meg egymással és a Miskolci Egyetemmel a leendő elsősök.

A legfontosabb szempont a tábor megszervezése során az volt, hogy a diákok kulturáltan, mégis önfeledten tudjanak szórakozni, minél több élményt és több tudást szerezzenek - nyilatkozta a Miskolci Egyetem Hallgatói Önkormányzatának elnöke.

Kiss Máté kiemelte, az intézményben mindenképpen egyedinek mondható a selmeci időkbe visszanyúló hagyományőrzés. - Nagyon fontos számunkra, hogy a résztvevők már itt találkozzanak ezekkel a Miskolci Egyetemi hagyományokkal, megismerjék és tovább öregbítsék azokat tanulmányi éveik során – emelte ki az elnök.

Az utolsó este egyértelmű fény- és csúcspontja a tűzijáték volt, melyet egy felejthetetlen záróbulival koronáztak meg az első éves gólyák.

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 11 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 12 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 13 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 27 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.