Véradás az Egyetemen!

írta Magyar Vöröskereszt, 2018. szeptember 6–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Mint ahogy az bizonyára Önök előtt is ismeretes, a Magyar Vöröskereszt fő feladatai közé tartozik a rászorulók megsegítése, az ifjúság egészséges életmódra történő nevelése, az elsősegélynyújtó tanfolyamok szervezése, lebonyolítása, illetve a véradásszervezés. Szervezetünk, 1939 óta tartó, folyamatos feladata a térítésmentes véradások szervezése, a véradók toborzása.

Véradás az Egyetemen!

Miskolci Egyetem
PROF. DR. TORMA ANDRÁS
3515 Miskolc, Egyetemváros

Tisztelt Hallgatók, Oktatók, Dolgozók!

Szervezetünk, 1939 óta tartó, folyamatos feladata a térítésmentes véradások szervezése, a véradók toborzása. Állandó feladatot jelent számunkra a véradások tudatos tervezése, annak érdekében, hogy hazánkban folyamatos és zavartalan legyen a vérellátás.

Szervezési módszereinket, a kor kihívásainak megfelelve, fejlesztjük és próbáljuk a munkahelyekhez igazítani, annak érdekében, hogy a segíteni akaró embertársaink munkahelyükön, a tanulók iskolájukban is tudjanak vért adni.

Lebonyolítás :
2018. október 1. 2. 3. 4. 5 (hétfőtől-péntekig) 10.00-15.00 óra között az egyetem főépületének aulájában.

Elérhetőségeink:
3530. Miskolc, Városháztér 2.                                              telefon: 06 46 320 141,
Laták Kamilla (megyei koordinátor)                                    telefon: +36 30 2073171,
Gál Béla (véradószervező)                                                     telefon: +36 30 3496797.

Előre is köszönöm segítő hozzáállásukat!

Tisztelettel:
Laták Kamilla

Megyei véradószervező koordinátor
Miskolc, 2018. szeptember 3.

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 22 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 26 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 27 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 53 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.