70 éve Miskolcon - Megkezdődött a jubileumi tanév

írta uni-miskolc.hu / forrás, 2019. szeptember 13–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az évnyitó az első évfolyamos hallgatók eskütételével kezdődött. A magyar hallgatók esküjének szövegét Hulényi Laura, a külföldi hallgatók esküszövegét pedig Alves Da Silva Wallyson Thomas 1. évfolyamos hallgató olvasta fel.

70 éve Miskolcon - Megkezdődött a jubileumi tanév

Ezután Dr. Alakszai Zoltán, Miskolc Megyei Jogú Város jegyzője köszöntötte, és a város polgáraivá  fogadta az első évfolyamosokat, és jelképesen átnyújtotta két hallgatónak a város kulcsát.

Dr. Raisz Anikó, az Igazságügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára – a Miskolci Egyetem egykori hallgatója – is üdvözölte a gólyákat, majd Prof. Dr. Torma András rektor és Maksa Balázs, a Hallgatói Önkormányzat elnöke is szólt ez egyetem legifjabb polgáraihoz.

Az évforduló alkalmából egykori hallgatók üzentek a mai fiataloknak, és meséltek arról, mit adott nekik az Alma Mater, illetve az egyetem alapításának 70. évfordulója alkalmából kibocsátott emlékérmet adott át Prof. Dr. Torma András rektor Dr. Raisz Anikó államtitkárnak és Dr. Alakszai Zoltán jegyzőnek.

• FLO RIDA A 2020-AS EFOTT-ON • 5 napja

Az EFOTT szervezőcsapata közzétette az első nemzetközi fellépőt, akit a Velencei-tó partjára várnak: ő pedig nem más, mint a világhírű amerikai rapper, Flo Rida! Produkcióját hazai közönség még biztosan nem láthatta, hiszen régi nagy slágerei mellett legújabb albumával fogja végigbulizni a nyarat. Ráadásul mindezt egy Pitbullal közös dal előzi meg hamarosan. Nézzük, ki mindenki érkezik még a 45. EFOTT-ra!

• A Miskolci Egyetem továbbra is a növekedés útján • 24 napja

A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma 2019-ben a 2018. évihez képest 10 százalékkal emelkedett, amivel a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 29 napja

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 56 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.