70 éve Miskolcon - Megkezdődött a jubileumi tanév

írta uni-miskolc.hu / forrás, 2019. szeptember 13–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az évnyitó az első évfolyamos hallgatók eskütételével kezdődött. A magyar hallgatók esküjének szövegét Hulényi Laura, a külföldi hallgatók esküszövegét pedig Alves Da Silva Wallyson Thomas 1. évfolyamos hallgató olvasta fel.

70 éve Miskolcon - Megkezdődött a jubileumi tanév

Ezután Dr. Alakszai Zoltán, Miskolc Megyei Jogú Város jegyzője köszöntötte, és a város polgáraivá  fogadta az első évfolyamosokat, és jelképesen átnyújtotta két hallgatónak a város kulcsát.

Dr. Raisz Anikó, az Igazságügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára – a Miskolci Egyetem egykori hallgatója – is üdvözölte a gólyákat, majd Prof. Dr. Torma András rektor és Maksa Balázs, a Hallgatói Önkormányzat elnöke is szólt ez egyetem legifjabb polgáraihoz.

Az évforduló alkalmából egykori hallgatók üzentek a mai fiataloknak, és meséltek arról, mit adott nekik az Alma Mater, illetve az egyetem alapításának 70. évfordulója alkalmából kibocsátott emlékérmet adott át Prof. Dr. Torma András rektor Dr. Raisz Anikó államtitkárnak és Dr. Alakszai Zoltán jegyzőnek.

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 50 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 51 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 52 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 66 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.