24. Bosch Szarvasűzők Országos Váltófutóverseny

írta Boldizsár Csongor, 2014. május 27–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

SZABADTÉR

2014 áprilisában ismét megrendezésre került a Bosch Szarvasűzők országos egyetemi-főiskolai váltófutóverseny, melynek útvonala jelképesen Egert és Miskolcot, illetve az Eszterházy Károly Főiskolát és a Miskolci Egyetemet köti össze, immár 24 éve.

24. Bosch Szarvasűzők Országos Váltófutóverseny

Az eseményen 64 csapat mintegy 800 versenyzője indult, közülük 48 teljesítette a szabályoknak megfelelően a távot, vagyis futották le mind a 12 szakaszt szintidőn belül, illetve nem követtek el semmilyen versenyszabályba ütközőt. Több mint 100 fős szervezői gárda dolgozott a rendezvényen, a kilátogató nézőkkel és versenyzőkkel együtt pedig idén is túlléptük az 1000 fős résztvevői létszámot.

A hagyományokhoz hűen jó hangulatban rajtolt el Egerből a verseny szombat délelőtt, 64 csapat indulóival. A rajtpisztolyt Eger városának alpolgármestere, Rázsi Botond sütötte el. A fiatalok 12 különböző hosszúságú és nehézségi fokú szakaszt tettek meg, Eger városából elindulva, a környező településeken és a Bükki Nemzeti Park területein át, Jávorkút és Lillafüred érintésével egészen a Miskolci Egyetem Sportpályáján kialakított célig. Az eseményen a névadó szponzor, a Bosch több csapatot is indított, még a magyarországi Bosch csoport első számú vezetője is teljesített egy szakaszt, de a Miskolci Egyetem képviseletében Dr. Horváth Zita általános rektor helyettes asszony is a futók között szerepelt.

Az idei verseny újdonsága, hogy a Szarvasűzők a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség versenyrendszerének része lett, mostantól az 1-es kategória, a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség által meghirdetett, Váltófutó Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokság is egyben, a Magyar Túrasport és Terepfutó Szövetség szakmai támogatásával.  Ezzel csatlakozik a több mint 30 sportágban megrendezett MEFOB-ok köréhez.

A rendezvény megvalósulása a Miskolci Egyetem Hallgatói Önkormányzata, a Miskolci Egyetem Egészségügyi Kar Sportlétesítmények és Sportiroda és az Eszterházy Károly Főiskola Testnevelési és Sporttudományi Intézetének az együttműködésén alapult, valamint jelenős mértékben hozzájárult a sikerhez a Bosch, és a MEFS támogatása.

A hivatalos program lezárása után a versenyzők egy fergeteges hangulatú bulin felejthették a nap fáradalmait, és köthettek új, erősíthettek régi barátságokat a Miskolci Egyetemen.

Nagy Tomi

SZABADTÉR: ajánló

• KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás! • 7 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet esszépályázatot hirdet külhoni és magyarországi egyetemi hallgatóknak (jogász, társadalomtudományi, politológus szak), fiatal jogászoknak és kisebbségvédelemmel foglalkozó pályakezdő külhoni fiataloknak az alábbiak szerint.

• Nyomtatás 3D-ben

Nyomtatás 3D-ben • 7 napja

Még, ha saját magunkat nem is, de a technika rohamos fejlődésének hála gyakorlatilag bármit ki tudunk nyomtatni 3D-ben, ami csak eszünkbe jut. De hogyan jutottunk el idáig? Vajon előfordulhat, hogy a jövőben egy hagyományosnak mondható Canon nyomtató mellett majd minden háztartásban lesz egy 3D-s változat is?

• Cleanfluencerek

Cleanfluencerek • 8 napja

Az utóbbi időben sokkal fontosabb lett a takarítás és a folytonos fertőtlenítés. Ezért pont jókor tört be a köztudatba a kifejezés, amit eredetileg Marie Kondo takarítással és annak örömével foglalkozó sorozata mutatott be a világnak.

• Zyntern Online Case study challenge

Zyntern Online Case study challenge • 8 napja

A többszörös díjnyertes, idén 3 éves startup, a Zyntern.com esettanulmányi versenyt hirdet! Egy online esetmegoldó versenyre szeretnénk invitálni Titeket, melyre 3-4 fős diákszervezeti csapatokban jelentkezhettek! A verseny magyar nyelven zajlik!