Fontos idegenbeli sikerrel tért haza Pécsről a MEAFC!

írta MEAFC kosárlabda szakosztály , 2017. szeptember 19–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

SZABADTÉR

Fontos idegenbeli sikerrel tért haza Pécsről a MEAFC!

Drahos vezette győztes szezonkezdet!
Fontos idegenbeli sikerrel tért haza Pécsről a MEAFC!

Az U20-as magyar válogatott egyik legjobbjának, Demeternek a kosarával indult a mérkőzés, ám a MEAFC két passzos, leütés nélkül támadással azonnal egyenlített. Az „A” csoportos bajnokságban is rendre komolyabb szerephez jutó Antóni könnyed ziccerét ismét Galló kosara követte, majd Drahos és Szögi vezetésével ellépett ellenfelétől a Miskolc (4-15). Öt gyors pécsi pontra hat érkezett Borsodból, majd Lippai utolsó másodpercben szerzett kosarát követően jöhetett az első szünet (19-26).

Ismét Galló kezdte a vendég pontgyártást, majd a hazai büntetők után igazi nézőcsalogató  hatvan másodperc következett. Béres duplája után Drahos vette kézbe az irányítást. A MEAFC irányítója triplát és ziccert is dobott, majd a sarokból szerzett - faultos hárompontos révén - 4 újabb egységet csapatának (24-39). A leginkább külső sorára támaszkodó helyiek a Demeter-Dragasevic-Krnjajski trió révén felzárkóztak, ám Lippai és Galló remekül helyezkedett - a mérkőzésen együttesen 16 asszisztot kiosztó – Szögi-Drahos páros passzaira, így féltávnál minimális előny maradt Miskolcon (45-48).

Izgalmas és szó szerint is kiegyenlített folytatás következett, ám Máté pontjai még visszaverték a Demeter betöréseire épülő pécsi előzést. A 25. percben Demeter triplája után azonban ismét a házigazda tartott előrébb (58-57). A masszív dupla-duplával záró ( 19 pont, 16 lepattanó) Galló két támadást követően is eredményes volt, ám Dragasevic pontjaival megugrott a Pécs (68-64). A negyed végén előbb Béres szerzett két jó büntetőt, majd  - élete első felnőtt NB I-es mérkőzésén szereplő - Homoki Donát duplázott eredményesen a vonal mögül, így alakítva döntetlenre a felvonást (70-70).

Elsőként Máté hárompontosa ugrált ügyesen a gyűrűbe, majd két gyors hazai kosárra Béres felelt ugyanennyiszer, emelve a tétet két jó büntetővel. Vette a lapot a házigazda, ám Drahos kiosztása után Szögi sikeres triplája nem csupán lehűtötte a kedélyeket, de utat nyitott egy 9-0-s miskolci hengernek (79-87). Két perces gólcsendet követően a büntetőké lett a főszerep. Letámadással és labdaszerzésekkel próbálkozott volna a fiatal pécsi gárda, ám a Drahos vezette MEAFC ebben nem volt partner. Az egész mérkőzésen roppant koncentráltan játszó miskolci hátvéd (30 pont, 7 assziszt, 9 kiharcolt fault) nem hibázott a büntetővonalról, így vendég szempontból most még az is belefért, hogy hazai gól jó plusz egyes akcióval érjen véget a találkozó (89-94).

A Kiemelt Bajnokság nyitó fordulójában összességéebn megérdemelten győzött a MEAFC egy remek erőkből álló, igen veszélyes Pécs otthonában. Folytatás hazai pályán pénteken a Nagykőrös ellen!

PVSK-Kronosz Kiadó – MEAFC 89-94 (19-26, 26-22, 25-22, 19-24)

NB I/B Piros csoport, 1. forduló. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok.

Vezette: Lövész Csaba, Reisz Péter, Maár Gábor.

Pécs: Krnjajski (17), Demeter (21/9), Antóni (7/3), Popgyákunik (3), -Kővágó-Laska. Csere: Dragasevic (19/9), Berkics (9/6), Riskó (7), Bíró (6). Edző: Juhász Olivér.

MEAFC: Szögi (8/3), Drahos (30/12), Kopasz (2), Galló (19), Béres (12). Csere: Máté (11/6), Lippai (8), Timkó (2), Homoki (2), Orosz. Edző: Hajdu Roland.

Hajdu Roland, vezetőedző: Ebben a szezonban minden idegenbeli győzelem hatványozott értékkel bír a kiegyenlített erőviszonyok miatt. Így nagy gratuláció jár a csapatnak, még akkor is, ha játékunkban egyelőre számos javítanivaló van.

Fotó: Ronási Márton

SZABADTÉR: ajánló

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 20 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Műanyagból üzemanyagot?!

Műanyagból üzemanyagot?! • 41 napja

A Miskolci Egyetem Energia-és Minőségügyi Intézeti Tanszékén zajló műanyaghulladék- feldolgozási kísérlet új mérföldkőhöz érkezett. A projekt kitalálója és szakmai irányítója Dr. Dobó Zsolt tudományos munkatárs.

• Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával

Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával • 202 napja

Dr. Szabó-Tóth Kinga szociológussal, az Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetének vezetőjével, nemzetközi dékánhelyettessel ültünk le beszélgetni az oktatási módszertanokról, a hallgatóság bevonásáról, az intézet megújulásáról.

• IDÉN MÉG SPORTOSABB LESZ AZ EFOTT!

IDÉN MÉG SPORTOSABB LESZ AZ EFOTT! • 234 napja

Nem véletlen, hogy az EFOTT-ot tartják a legsportosabb nyári fesztiválnak, hiszen a táncon és a csápoláson túl – Jessie J, John Newman, Lost Frequencies, Dub FX, a Volbeat és a legnagyobb magyar együttesek koncertjei mellett – nappal számos mozgalmas tevékenységet lehet űzni, vagy éppen az új sportőrületeket kipróbálni. Itt a reggelek ébresztő tornával indulnak!