A sztori négy cselédlány mindennapjait követi, akik Beverly Hills kőgazdag lakóinak otthonát és szennyesét hivatottak megtisztítani, de persze az sem árt, ha emellett a felső tízezer titkait is hajlandóak megőrizni. A műfajhoz hűen ez nyilván csak ideig-óráig sikerül.
Carmen vérbeli latin temperamentumú amazon, énekesnői ambíciókkal, akinek nem áll szándékában hagyni egy férfinak, hogy eltartsa, még csak az kéne, hogy ezért cserébe megmondja, mit tehet és mit nem.
Nem úgy Flora, akinek minden vágya az, hogy egy gazdag férfit találjon magának. Csakhogy éppen ez a törtető természet okozza a vesztét. Marc Cherry ezúttal is megmaradt a Született Feleségeknél már bevált receptnél, hiszen egy halálesettel szembesülünk itt is, rögtön az első részben.
Marisol titokzatos teremtés, még rejtélyesebb családi háttérrel, és a második évadban maga is egy talányokkal teli házban találja magát. Kíváncsi természete miatt nem csak a másik három szobalány, hanem munkaadói is neheztelnek rá, amiért többször új munkáltató után kell néznie. Elvégre ki fecsegi ki szívesen a titkait, ha cserébe nem csámcsoghat a másik magánéletén?
Rosie leginkább arra vágyik, hogy fia az USA-ban nőhessen fel Mexikó helyett. Valójában ezt sokszor kockára teszi azért, hogy keresztbe tegyen sznob, pénzmániás főnökeinek. Amolyan tipikus okos nő, aki szereti eljátszani a naivát, céljai elérése érdekében.
Zoila pedig tinédzser lányát igyekszik megóvni a csalódástól, ami gazdag munkaadója iránti érzelmei kapcsán érheti. Egyébként mind Zolia, mind lánya, Valentina nagyon jó kapcsolatot ápolnak a ház úrnőjével (Genevieve), az említett fiú anyjával. Igaz, ez a sorozatban látható kebelbarátnő viszony közöttük azért kissé már valószínűtlennek tűnik, és persze sok egyéb túlzással is éltek az alkotók, de ezeket összességében elnézzük az amcsi szórakoztatóiparnak.
Amerikában a Devious Maids a második évad végénél tart, ha pedig hinni lehet a híreszteléseknek, ősszel itthon is látható lesz a széria. És ha néha viszonylag könnyen kikövetkeztethető is egy-egy epizód vége, valamiért mégis elejétől a végéig a képernyő elé szegezi az embert. Le merném fogadni, hogy itthon is legalább olyan népszerű lesz, mint a tengerentúlon.
Addig is ajánlom eredeti nyelven is, könnyed nyári kikapcsolódásnak tökéletes.
Tóth Orsi