Miskolci rotaristák segítségével újra szól a BBZI hangversenyzongorája

írta Dr. Ormos Tamás, 2018. október 7–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

SZABADTÉR

Egyetemünk Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének 50 esztendős Bösendorfer koncertzongorájának mechanikáját 2018 nyarán sikerült felújítani. A megújult zongorát Dr. Birtalan Zsolt és a BBZI növendékei egy koncert keretében mutatták be a nagyközönségnek a Zenepalotában. A felújítás költségeit a Rotary International két miskolci klubjának adományai fedezték.

Miskolci rotaristák segítségével újra szól a BBZI hangversenyzongorája

Miskolc Város első zeneiskolájának utódja ma a Miskolci Egyetem fenntartásában működik. Az oktatáshoz és koncertekhez elengedhetetlenül szükséges hangszerek beszerzése és javítása a Miskolci Egyetem költségvetésének terhére történik, ami a jelenlegi gyakorlat szerint sajnos az ideális feltételek megteremtéséhez nem elegendő. Az Intézet zenekarai több jótékonysági rendezvény szervezésével igyekeztek maguk megoldani a legsürgetőbb feladatokat, azonban ezek az erőfeszítések nem bizonyultak elégségesnek. A Rotary Club Miskolc-Tapolca tudomást szerezvén e gondokról – az Egyetem és az Intézet vezetésével történt konzultációt követően - úgy határozott, hogy az Intézet Bösendorfer hangversenyzongorájának mechanikai felújítását magára vállalja.

Koncert a Zenepalotában 2018.09.27-én.

A felújítás 2018 esztendő nyarán megtörtént, amely bruttó 750.000.- Forintba került. A Rotary Club Miskolc-Tapolca együttműködve a Rotary Club Miskolci Angyalok-kal három különböző forrásból – közel azonos arányban – teremtette elő a szükséges összeget. A 2018 évi Miskolci Becherovka Kocsonyafarsang látogatóinak adományai (amiért különleges kocsonyákat és az egyetemünk hagyományait követő Krampampulit kaptak ajándékba), a Rotary International alapítványa (The Rotary Foundation) 1000.- USD (District Grant) támogatása, valamint a hagyományos miskolctapolcai Rotary Anna-bál – amelyet ebben az évben Egyetemünk aulájában és üveg előcsarnokában rendeztek meg – együttesen adták a zongora felújításának fedezetét.

Rotary Anna-bál az Egyetemen

A Bartók Béla Zeneművészeti Intézet tanára Dr. Birtalan Zsolt, akinek ezúton is szívből gratulálunk DLA fokozatának közelmúltbeli sikeres megvédéséhez, növendékei közreműködésével nagysikerű koncert keretében virtuóz előadással „avatta fel” a megújult hangszert, 2018. szeptember 27-én a Zenepalotában. Műsoron volt: Frederic Chopin: Barcarolle (op. 60), és a h-moll szonáta (op. 58), Dr. Birtalan Zsolt előadásában, valamint Ludwig van Beethoven: g-moll cselló-zongora szonáta I-II tétele, amelyet Kun Alexandra csellón, és Harmati Benjámin zongorán adtak elő. (Facebook: „Rotary Club Miskolc-Tapolca”)

Rotarista stand a Miskolci Farsangon

Fotó: Dr. Apáti Pál
Dr. Ormos Tamás
Rotary Club Miskolc-Tapolca

SZABADTÉR: ajánló

• Nyári programok 2020

Nyári programok 2020 • 70 napja

Habár még nem teljesen tűntek el a korlátozások az országban, már sokkal szabadabban, de még mindig elővigyázatosan kezdhetünk el tervezni egy-egy nyári kiruccanást és szabadtéri programot.

• Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján

Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján • 85 napja

Régi hagyomány, hogy május 11-én, Miskolc város napján a város kitüntetésekkel ismeri el a miskolci polgárok és szervezetek kiemelkedő munkáját. Az idei kitüntetettek között kiemelkedően sok, 11 fő nem csak a városnak, de egyetemünknek is egykori vagy jelenlegi polgára.

• KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás!

KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás! • 129 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet esszépályázatot hirdet külhoni és magyarországi egyetemi hallgatóknak (jogász, társadalomtudományi, politológus szak), fiatal jogászoknak és kisebbségvédelemmel foglalkozó pályakezdő külhoni fiataloknak az alábbiak szerint.

• A 70 éves Formula-1 idei szezon kezdete

A 70 éves Formula-1 idei szezon kezdete • 129 napja

Fennállásának 70. évét valószínűleg nem így képzelte el a Formula-1, amely eddigi leghosszabb, 22 futamból álló idényét szerette volna abszolválni. Most azonban úgy tűnik, az utóbbi évek legcsonkább szezonja elé nézünk.