A Fiatal Filmesek Nemzetközi Fesztiválja újra Miskolcon!

írta Kiss Viktor, 2014. szeptember 13–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

SZABADTÉR

Péntek délután a hivatalos megnyitóval és a Land Ho! című izlandi-amerikai film vetítésével elkezdődött a 11. Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, amely tíz napon át várja a filmbarát érdeklődőket.

A Fiatal Filmesek Nemzetközi Fesztiválja újra Miskolcon!

A 11. CineFest Nemzetközi Filmfesztiválon szeptember 12-től - tíz napon át a remek filmeké a főszerep Miskolcon, a Művészetek Házában.

A fesztivál küldetése és tematikája ebben az évben sem változott. A világ filmművészetének legfrissebb és legszínvonalasabb kínálatát hozza Miskolcra: olyan nagyjátékfilmeket, kisjátékfilmeket, dokumentum- és animációs filmeket, amelyeknek mint eddig is, a fesztiválon lesz a magyarországi premierje. A fesztivál történetében rekordszámú, több mint 200 filmet láthatunk idén.

Minden vetítés és program díjmentesen megtekinthető!
Itt a helyed Neked is!

FRISSA MEgazin szeptemberi számában Bíró Tibor Múzsa-díjas fesztiváligazgatóval beszélgettünk, s készítettünk interjút, melyet a jövő héten megjelenő MEgazin legújabb számából olvashattok!

SZABADTÉR: ajánló

• Nyári programok 2020

Nyári programok 2020 • 37 napja

Habár még nem teljesen tűntek el a korlátozások az országban, már sokkal szabadabban, de még mindig elővigyázatosan kezdhetünk el tervezni egy-egy nyári kiruccanást és szabadtéri programot.

• Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján

Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján • 52 napja

Régi hagyomány, hogy május 11-én, Miskolc város napján a város kitüntetésekkel ismeri el a miskolci polgárok és szervezetek kiemelkedő munkáját. Az idei kitüntetettek között kiemelkedően sok, 11 fő nem csak a városnak, de egyetemünknek is egykori vagy jelenlegi polgára.

• KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás!

KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás! • 96 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet esszépályázatot hirdet külhoni és magyarországi egyetemi hallgatóknak (jogász, társadalomtudományi, politológus szak), fiatal jogászoknak és kisebbségvédelemmel foglalkozó pályakezdő külhoni fiataloknak az alábbiak szerint.

• A 70 éves Formula-1 idei szezon kezdete

A 70 éves Formula-1 idei szezon kezdete • 96 napja

Fennállásának 70. évét valószínűleg nem így képzelte el a Formula-1, amely eddigi leghosszabb, 22 futamból álló idényét szerette volna abszolválni. Most azonban úgy tűnik, az utóbbi évek legcsonkább szezonja elé nézünk.