A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása

írta Molnár Balázs, 2019. december 27–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

SZABADTÉR

Egyetemünk mai képének kialakulása hosszas folyamat volt, mely sokszor politikai és más egyéb okok miatt sok fennakadásba ütközött, de eredménye megkérdőjelezhetetlen, hiszen a tavalyi évben is a Miskolci Egyetem nyerte el az ország legszebb campusa címet.

A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása

Habár a Nehézipari Műszaki Egyetem 1949-ben alakult meg, kezdetben a tanítás nem a campuson, ugyanis az még nem épült meg, hanem miskolci akkori legnagyobb gimnáziumában (akkoriban Fráter György Katolikus Gimnázium, ma Földes Ferenc Gimnázium) kezdődött meg a tanítás. 1953 nyarára megépült az A/1-es (akkori főépület), A/2-es, A/3-as az I.-es és II. -es nagy előadókkal és a gépészeti és kémiai laborszárnnyal, az E/1-E/7 bolyai kollégium, ami Bolyai Jánosról kapta nevét, és ami még mindig az ország legnagyobb kollégiumi egysége. Valamint épülőben voltak a B/1-es és C/1-es kohászati épületek, a 85 hektáron elterülő campuson Miskolc Dudujka völgyében, és végre az egyetem területén folytak a tanítások.

1965-ben az A/4-es új főépület, 1968-ban az E/7-es, 1983-ban az Egyetemi Sportcsarnok és 1986-ban a díszaula, mely Czibere Tibor nevéhez fűződik, került átadásra. A neves események, mint az évnyitó melyen több Digép gyári munkás is felvonult, és diplomaosztók melyen szintén mindig nagy tömeg volt, rendkívül népszerű rendezvények voltak, ezért volt fontos, hogy egy ennek megfelelő szintű helyen tartassanak.  Az akkori Bölcsészettudományi intézet 1993. január 12-én megvásárolta az Egyetem területén lévő Tüzeléstechnikai Fejlesztő Vállalat irodaépületét, s annak kezelői jogát a Miskolci Egyetemre ruházta. Így az Intézet birtokba vehette a 4464 négyzetméter alapterületű létesítményt, amely 11 nagyméretű előadótermével, 70 irodahelyiségével már megfelelt a bölcsészképzés céljainak.

Az Egyetemi Könyvtár és Levéltár kezdetben a Fráter gimnázium falai közt, majd később az E/3-as kollégium és A/1 es épületben találta meg helyét, még végül nagy várakozások után, egy az egyetem méretéhez és szintjéhez méltó épületbe került, melyet 1969-ben adtak át.

Képek forrása: Miskolci Egyetemi Archívum, internet

SZABADTÉR: ajánló

• FLO RIDA A 2020-AS EFOTT-ON • 5 napja

Az EFOTT szervezőcsapata közzétette az első nemzetközi fellépőt, akit a Velencei-tó partjára várnak: ő pedig nem más, mint a világhírű amerikai rapper, Flo Rida! Produkcióját hazai közönség még biztosan nem láthatta, hiszen régi nagy slágerei mellett legújabb albumával fogja végigbulizni a nyarat. Ráadásul mindezt egy Pitbullal közös dal előzi meg hamarosan. Nézzük, ki mindenki érkezik még a 45. EFOTT-ra!

• A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása

A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása • 57 napja

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 141 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Műanyagból üzemanyagot?!

Műanyagból üzemanyagot?! • 162 napja

A Miskolci Egyetem Energia-és Minőségügyi Intézeti Tanszékén zajló műanyaghulladék- feldolgozási kísérlet új mérföldkőhöz érkezett. A projekt kitalálója és szakmai irányítója Dr. Dobó Zsolt tudományos munkatárs.