Újra indul a Tudás útja futóverseny

írta tudasutja.hu, 2014. október 9–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

SZABADTÉR

Örömmel értesítünk titeket, hogy a 2014. évi Tudás útja futóverseny előkészületei nagyban zajlanak. 14. alkalommal rendezzük meg a versenyt, és idén a futás mellett számos meglepetés vár majd rátok.

Újra indul a Tudás útja futóverseny
A korábbi évekhez képest létszámbővítést tervezünk, illetve sok kiegészítő programmal színesítjük az eseményt. Erről a későbbiekben bővebb információval fogunk szolgálni.

A Tudás útja futóverseny időpontja: november 9. (vasárnap) 11 óra. A megszokott a helyszínen, a Nagyvárad téren, az egyetem előtt lesz található a versenyközpont, innen indul majd a futás is.

Választható távok: 21,1 km és 6 km ("Akadémiaia 6-os").
A Tudás útja egyúttal a hivatalos félmaratoni Budapest-bajnokság és nyílt egyetemi-főiskolai Európa-kupa is egyben!

Az online regisztrációs lehetőséget pár napon belül megnyitjuk, addig kérjük szíves türelmeteket.

A versenyen találkozhattok majd többek közt Gyenesei Leila többszörös olimpikon, világbajnok öttusázónkkal, az újraindult Játék határok nélkül magyar csapatának tagjaival és sok más ismert sportolóval, közszereplővel.

Mindenkinek jó felkészülést kívánunk! Már csak 1 hónap a rajtig, a visszaszámlálás elindult!

Bővebb információ: http://www.tudasutja.hu/
SZABADTÉR: ajánló

• Nyári programok 2020

Nyári programok 2020 • 37 napja

Habár még nem teljesen tűntek el a korlátozások az országban, már sokkal szabadabban, de még mindig elővigyázatosan kezdhetünk el tervezni egy-egy nyári kiruccanást és szabadtéri programot.

• Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján

Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján • 52 napja

Régi hagyomány, hogy május 11-én, Miskolc város napján a város kitüntetésekkel ismeri el a miskolci polgárok és szervezetek kiemelkedő munkáját. Az idei kitüntetettek között kiemelkedően sok, 11 fő nem csak a városnak, de egyetemünknek is egykori vagy jelenlegi polgára.

• KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás!

KJI Esszépályázati felhívás 2020 - Határidőváltozás! • 96 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet esszépályázatot hirdet külhoni és magyarországi egyetemi hallgatóknak (jogász, társadalomtudományi, politológus szak), fiatal jogászoknak és kisebbségvédelemmel foglalkozó pályakezdő külhoni fiataloknak az alábbiak szerint.

• A 70 éves Formula-1 idei szezon kezdete

A 70 éves Formula-1 idei szezon kezdete • 96 napja

Fennállásának 70. évét valószínűleg nem így képzelte el a Formula-1, amely eddigi leghosszabb, 22 futamból álló idényét szerette volna abszolválni. Most azonban úgy tűnik, az utóbbi évek legcsonkább szezonja elé nézünk.