51 vízilabdás gyermeket vitt a MEAFC Tao támogatásból edzőtáborozni

írta Rakaczki Zoltán, 2015. március 12–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

SZABADTÉR

Az elmúlt napokban ért véget MEAFC vízilabda szakosztályának felkészülési edzőtábora, amelyen 51 fő, 7-12 év közötti gyermek vett részt.

51 vízilabdás gyermeket vitt a MEAFC Tao támogatásból edzőtáborozni

A 4 napos edzőtábor helyszíne a szlovákiai Drienica település volt, így a Kovács Bertalan, Laszák László és Kovács Márk edzők vezette úszó és vízilabda foglalkozások mellett, az erőnléti edzések keretében, a gyermekek síoktatásban is részt vehettek.

A MEAFC Vízilabda szakosztálya két korosztályban is versenyeztet gyermekeket az Észak-keleti Liga Kupában, valamint indulni fog a májusi, úgynevezett baby korcsoportban meghirdetett regionális kupán is.

Kovács Bertalan vezetőedző elmondta, hogy természetesen fontosak az eredmények, a siker- és kudarcélmény kezelésének korai életszakaszban történő megtanulása, de a szakosztály elsődleges célja mégis az, hogy a fiatalok megismerkedjenek a sportággal, magabiztosan megtanuljanak úszni és elsajátítsák a vízilabdázás alapjait, megszeressék a sportágat és rendszereses járjanak edzésre.

Rakaczki Zoltán MEAFC ügyvezető elnök elmondta, hogy az edzőtábort Tao támogatásból tudták finanszírozni, így a részvétel ingyenes volt, a gyermekek szüleinek egyedül a síbérleteteket kellett megvásárolniuk. A sífelszereléseket a Miskolci Egyetem és a Telki Tehetséggondozó Kollégium térítésmentesen adta kölcsön.

SZABADTÉR: ajánló

• Műanyagból üzemanyagot?!

Műanyagból üzemanyagot?! • 8 napja

A Miskolci Egyetem Energia-és Minőségügyi Intézeti Tanszékén zajló műanyaghulladék- feldolgozási kísérlet új mérföldkőhöz érkezett. A projekt kitalálója és szakmai irányítója Dr. Dobó Zsolt tudományos munkatárs.

• Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával

Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával • 169 napja

Dr. Szabó-Tóth Kinga szociológussal, az Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetének vezetőjével, nemzetközi dékánhelyettessel ültünk le beszélgetni az oktatási módszertanokról, a hallgatóság bevonásáról, az intézet megújulásáról.

• IDÉN MÉG SPORTOSABB LESZ AZ EFOTT!

IDÉN MÉG SPORTOSABB LESZ AZ EFOTT! • 201 napja

Nem véletlen, hogy az EFOTT-ot tartják a legsportosabb nyári fesztiválnak, hiszen a táncon és a csápoláson túl – Jessie J, John Newman, Lost Frequencies, Dub FX, a Volbeat és a legnagyobb magyar együttesek koncertjei mellett – nappal számos mozgalmas tevékenységet lehet űzni, vagy éppen az új sportőrületeket kipróbálni. Itt a reggelek ébresztő tornával indulnak!

• November 22-től újra elindul a Diósgyőri Mikulásvonat

November 22-től újra elindul a Diósgyőri Mikulásvonat • 305 napja

November 22-én immár 16. alkalommal indul a Diósgyőri Mikulásvonat 25 napon át tartó rendezvénysorozata, ahol minden jelmez, díszlet, közös tánc és dal azért születik, hogy az érkező családok két és fél órára kiszakadjanak a hétköznapi rutinból, elmerülhessenek a mesék csodálatos világában.