Öt nap fullextrás nyaralás az EFOTT-on

írta EFOTT sajtóanyag, 2015. április 23–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

SZABADTÉR

A hetijegy jelenleg 17.990 Ft-ba kerül, amiért koncert-sport-kultúra-gasztro-idegenforgalom ötösét ígérik a szervezők. A tavalyi időszakhoz viszonyítva már most dupla számú jegy kelt el, ennek megfelelően a fesztiválterületet is kétszerezik Velencén. A 40. EFOTT minden eddiginél nagyobb bulinak ígérkezik!

Öt nap fullextrás nyaralás az EFOTT-on

A szervezők elkezdték a fellépők neveinek csepegtetését. Ahogy azt már megszokhattuk, a fesztiválon jelen lesznek a fiatalok között legnépszerűbb zenekarok, mintegy óriás hallgatói bulit varázsolva a velencei Vízi Várhoz. A galaktikus partiért például a Mary PopKids és a Subscribe felel, soha nem megy ki a divatból a Pannonia Allstars Ska Orchestra, pult mögé áll Dj Metzker Viktória, zúzásra készül a Leander Rising és brutális show-val jön az Anna & the Barbies. Fellép a magyar hip-hop világ ikonja, a Hősök, de nem tilos a szexizés és a fejrázás sem a The Biebers, vagy a Tankcsapda buliján!A helyszín minden igényt kielégítő adottságokkal rendelkezik, így a július 14-19. közötti fesztiválozás felér egy nyaralással is: a koncerteket aktív sportolási lehetőségek, kulturális események, gasztronómiai és idegenforgalmi programok színesítik. A tópartnak köszönhetően tombolhatnak a vízi sportok szerelmesei, legyen szó szörfről, vízisíről, csúszdázásról vagy hajózásról, de említést érdemelnek a vízparti szabadidős sportpályák is.- Többen kérdezték már, hogyan tudjuk fiatalon tartani az egyébként legnagyobb múlttal rendelkező hazai fesztivált. Egyik taktikánk, hogy minden évben bevetünk valami újat, valami olyat, ami még nem volt. Idén többek között ilyen az a törekvés, hogy ne legyen üresjárat a napban – árulta el Maszlavér Gábor fesztiváligazgató, hozzátéve, hogy jelenleg is a 0-24 óráig tartó programlehetőségeken dolgoznak, ügyelve arra, hogy a főiskolás és egyetemista célcsoport mellett a fölöttük lévő generációknak is bőséges választékot nyújthassanak.Idén 100.000 látogatót várnak az EFOTT-ra. Az infrastruktúra fejlesztése folyamatosan követi a megnövekedett jegyeladást, és a fesztivál területe mellett a nappali program lehetőségek is bővülnek.

EFOTT – csak szabadon…

SZABADTÉR: ajánló

• Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával

Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával • 141 napja

Dr. Szabó-Tóth Kinga szociológussal, az Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetének vezetőjével, nemzetközi dékánhelyettessel ültünk le beszélgetni az oktatási módszertanokról, a hallgatóság bevonásáról, az intézet megújulásáról.

• IDÉN MÉG SPORTOSABB LESZ AZ EFOTT!

IDÉN MÉG SPORTOSABB LESZ AZ EFOTT! • 173 napja

Nem véletlen, hogy az EFOTT-ot tartják a legsportosabb nyári fesztiválnak, hiszen a táncon és a csápoláson túl – Jessie J, John Newman, Lost Frequencies, Dub FX, a Volbeat és a legnagyobb magyar együttesek koncertjei mellett – nappal számos mozgalmas tevékenységet lehet űzni, vagy éppen az új sportőrületeket kipróbálni. Itt a reggelek ébresztő tornával indulnak!

• November 22-től újra elindul a Diósgyőri Mikulásvonat

November 22-től újra elindul a Diósgyőri Mikulásvonat • 277 napja

November 22-én immár 16. alkalommal indul a Diósgyőri Mikulásvonat 25 napon át tartó rendezvénysorozata, ahol minden jelmez, díszlet, közös tánc és dal azért születik, hogy az érkező családok két és fél órára kiszakadjanak a hétköznapi rutinból, elmerülhessenek a mesék csodálatos világában.

• Hajnal József Mákdobáló című regényének könyvbemutatója

Hajnal József Mákdobáló című regényének könyvbemutatója • 311 napja

Október 10-én volt Hajnal József – egykori egyetemi hallgató – Mákdobáló című könyvének bemutatója a Miskolci Egyetem Könyvtárában. A beszélgetést Tóth Evelin vezette, a műből pedig az Egy Maszk tagjai olvastak fel részleteket.