Borsodi Kingdom of Hegyalja 2015

írta Hegyalja sajtóanyag, 2015. május 27–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

SZABADTÉR

Új arculattal és színes zenei kínálattal tér vissza a tokaji fesztivál - Kelet-Magyarország legnagyobb zenei fesztiválja, a Borsodi Kingdom of Hegyalja teljesen megújulva tér vissza. Felfrissült zenei line up, eddig még sosem látott fellépők és új arculati elemek várnak az idei közönségre.

Borsodi Kingdom of Hegyalja 2015

A rendezvény szervezői egy európai színvonalú fesztivál létrehozásán dolgoznak, és hosszú távú céljaik között szerepel a régió gazdasági és kulturális életének felpezsdítése is. A fesztivál névadó szponzora a hazai pálya elkötelezett támogatója, a Borsodi Sörgyár.

Új kezdet, új koncepció

A nagy múltú fesztivál 15 év után teljesen megújult formában várja a bulizni vágyókat. A korábban rockfesztiválként aposztrofált rendezvény rácáfol az eddigi sztereotípiákra és kiszínesedett zenei felhozatallal, valamint látványos és modern vizuális elemekkel hódítja meg a tokaji vidéket. Az új szervezőcsapat hosszú távon tervez és elsődleges céljuk, hogy minőségben a nemzetközi fesztiválok színvonalának megfelelő eseményt hozzanak létre. A változatos zenei kínálat mellett fontos szempont, hogy minél szélesebb közönség számára legyen elérhető a rendezvény, így a bérletek május 30-ig még 15 990 forintért vásárolhatóak meg.Bővül a zenei paletta

Az új koncepció a zenei line up terén is változásokat hozott. Az eddigi túlnyomórészt rock fellépőket felvonultató program idén kiegészül, és a pop, az elektronikus, valamint hiphop stílusok is egyenlő mértékben szerepelnek majd. A rock műfaj nemzetközi képviselői között több olyan név is található, akiket eddig még nem láthatott a fesztivál közönsége, mint például az Architects, az At The Gates vagy a Truckfigthers, az ötnapos bulit pedig a Nightwish nyitja majd a 0. napon. Az új rock előadókon túl, számos külföldi sztár érkezik, hogy különböző stílusokkal színesítsék a zenei palettát. A közönségkedvenc Rudimental mellett, a 2014-es év slágerét megalkotó Clean Bandit és a modern tánczene egyik leghíresebb duója a Milk & Sugar is hallható lesz. Természetesen a hazai nevek sem maradnak el, a Punnany Massif, a The Carbonfools, az Irie Maffia, a Belga, a Zorall és a Csík Zenekar slágereire is bulizhatnak majd a fesztiválozók.A fesztivál hatásai a régióra

A közönség szórakoztatásán kívül a fesztivál több fronton is fellendíti a régió gazdasági életét. A helyi panziók, kempingek és hotelek több ezer vendéget fogadtak a korábbi években is. A Tourinform adatai szerint 2012-ben a Hegyalja Fesztivál ideje alatt 8599 látogatót szállásoltak el, ami összesen 31150 vendégéjszakát jelentett. A felmérés adatai szerint egy-egy fesztiválozó a rendezvény területén átlagosan 15 000 forintot költött el, és ugyanennyit a fesztivál területén kívül. Idegenforgalmi és kulturális szempontból érdekes adat, hogy minden negyedik fesztiválozó a régióban lakik, de évről évre többen érkeznek Budapestről (2012-ben a látogatók 29%-a), és folyamatosan nő a külföldi vendégek száma is.  A buli területe kb. 30-35 ezer ember befogadására alkalmas, így az elkövetkező 10-15 évben cél, hogy minél jobb kihasználtsággal működjön, ami az idegenforgalomra is komoly élénkítő hatással van.

fotó: Kiss Viktor

SZABADTÉR: ajánló

• Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek

Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek • 87 napja

Elszállították azokat a cipősdobozokat, melyeket a miskolci katonák állítottak össze rászoruló fiataloknak. A felhívásra a megye hivatásos, szerződéses és önkéntes állománya is megmozdult, így két hónap alatt több mint 100 dobozt gyűjtöttek. A csomagokat gondosan becsomagolták és címkével látták el, melyeken megjelölték, hogy kinek szánják azokat.

• Felhívás konferencián történő előadásra

Felhívás konferencián történő előadásra • 131 napja

A Kisebbségi Jogvédő Intézet, többéves hagyományokra visszanyúló tudományos konferenciát szervez, a jelenlegi járványügyi helyzetre tekintettel, online módon, Magyarok jogvédelme a Kárpát-medencében címmel.

• Nyári programok 2020

Nyári programok 2020 • 281 napja

Habár még nem teljesen tűntek el a korlátozások az országban, már sokkal szabadabban, de még mindig elővigyázatosan kezdhetünk el tervezni egy-egy nyári kiruccanást és szabadtéri programot.

• Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján

Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján • 296 napja

Régi hagyomány, hogy május 11-én, Miskolc város napján a város kitüntetésekkel ismeri el a miskolci polgárok és szervezetek kiemelkedő munkáját. Az idei kitüntetettek között kiemelkedően sok, 11 fő nem csak a városnak, de egyetemünknek is egykori vagy jelenlegi polgára.