Vereséggel zárta az Eb-t két férfi csapatunk

írta Sajtóközlemény, 2017. július 25–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

SZABADTÉR

A Debrecen és a Miskolc is alulmaradt a helyosztón az Egyetemi Kosárlabda Európa-bajnokság vasárnapi záró napján. A bajnok Debrecen 35 percen át jól tartotta magát igen jó képességű török ellenfelével szemben, a házigazda Miskolc pedig szinte végig futott az eredmény, s osztrák ellenfele után.

Vereséggel zárta az Eb-t két férfi csapatunk

9-10 helyért: Debreceni Egyetem - Arel Egyetem Isztambul (török) 68-80 (16-25, 20-21, 19-18, 13-16)

Debrecen: KOZÁK 11, KÓSA 11/3, VARGA 19/12, PÉK 12/6, OPRE 6. Cs.: Szűcs, JÁVOR 8/6, Bak 1, Oláh, Blaskovits.

Az látszott: a török gárda jelentős magassági fölényben lesz, vagy négy 205 centi fölötti kosaras zsákolgatott az isztambuli csapatban bemelegítésnél. Török kosárral indult az alsó ág döntője, lendületes, jó játékkal kezdtek a "félholdasok", 1 perc elteltével 7-0-ra vezettek. Kozák Márton ügyes betörés után szerezte az első debreceni pontokat, majd gyors indítás után Varga Ádám volt eredményes. Opre Roland szerzett bravúros kosarat: a török óriások közül talált a törökök gyűrűjébe, majd Jávor Barna hármasával és büntetőivel a szakasz közepén 1 pontra feljött a Debrecen. A negyed végén eladott labdákkal "elengedte" 9 ponttal a magyar férfi bajnok 11-3-as rohamot bemutató ellenfelét, nem ízlett Kósáéknak a török zóna.

A második negyed elején váltva estek a kosarak, állandósult a 10 pont körüli török vezetés, a Debrecent a két triplát is beemelő Varga tartotta versenyben. A szakasz közepén a magyar bajnok is zónára váltott, ám a törökök támadásaikat – a debreceni srácok "feje fölött játszva” – látványos zsákolással fejezték be, 15 pontosra növelve az isztambuli előnyt. A félidő hajrájában Kovács Imre egy ravasz húzással egyszerre küldte fel csapata két irányítóját, Kozák Mártont és Szűcs Mátét. A húzás bejött, labdaszerzések után könnyű kosarakkal 10 pontra felzárkózott a Debrecen.

Varga hármasával tovább faragtak hátrányukon a hajdúságiak a második szakasz elején. A török csapat egy 7-0-lal felelt, de újra beindult a Varga-Kósa kettős, szívós munkával 6 pontra zárkózott fel férfi egyetemi bajnokunk, ám 3 másodperccel a negyed vége előtt triplát dobtak a törökök.

A záró szakaszban állandósult az 5 és 10 pont közötti török előny. A negyed közepén, 66-60 után egy 14-0-t "repesztve" eldöntötte a meccset a maga javára a török csapat. 35 percig remekül küzdött a Debrecen, amely a végén még "kozmetikázott" a vereségén, de meg kellett hajolnia a jobb szerkezetű török gárda nagyobb tudása előtt.

Statisztika: http://live.fibaeurope.com/www/Game.aspx?acc=6026&gameID=128445&lng=en

11-12. helyért: Miskolci Egyetem - Bécsi Egyetem (osztrák) 62-64 (15-19, 11-16, 17-14, 19-15)

Miskolc: SZÖGI 13/3, Szepesi, Kopasz 8/6, MÁTÉ 13/6, Kővágó-Laska 5. Cs.: TAKÁCS 13/9, Lippai 2, OROSZ 8/6, Baptiszta.

Kővágó-Laska Márk 2+1-es akciójával indult a találkozó, amire 2 duplával feleltek a bécsiek. Kopasz Márton emelt be egy hármast, majd újra Kővágó következett. A szakasz közepén több lett a hiba mindkét oldalon, 2 percig mutatott 10-8-as hazai vezetést a Jégcsarnok eredményjelzője, amikor egy triplával fordítottak a bécsiek, majd még egy hármast beemeltek. A Lippai Szabolcs és Orosz Bence ugyan megvillant, de a szakasz osztrák hármassal és 4 pontos vendég vezetéssel zárult.

A második szakasz úgy kezdődött, ahogy az első befejeződött: osztrák hármassal, amellyel 7 pontosra nőtt a házigazda hátránya. Szögi Ádám egy jó büntetője után szerencsére ezt követően a hazaiak is betaláltak távolról, Máté, majd Takács Dániel szerzett triplát. A hátrány ledolgozása után fordítani nem sikerült. Sőt, mivel a félidő utolsó 4 és fél percében nem tudtak pontot szerezni a miskolciak, a bécsiek tetemes, 9 pontos előnnyel térhettek pihenőre.

A második félidőt pontosabban kezdték a bécsiek, a szakasz első felét 10-5-re nyerték, s 14 pontosra nőtt a Miskolc hátárnya. Máté vette széles vállaira a hazai gárdát, vezérletével egy 10-0-s "részhajrát" bemutatva 4 pontra feljött Drahos Gábor legénysége. A záró etap előtt 6 ponttal vezettek a bécsiek.

A befejező negyedben is elszántan üldözte ellenfelét Drahos Gábor legénysége, amely többször is feljött 2 pontra, ám ekkor az osztrákok rendre újítottak, ráadásul a végjátékban a játékvezetők technikait és sportszerűtlen hibát is ítéltek a hazaiak ellen, akik így alulmaradtak, de ezzel együtt is a 12. helyen zárták az Eb-t.

Statisztika: http://live.fibaeurope.com/www/Game.aspx?acc=6026&gameID=128444&lng=en

SZABADTÉR: ajánló

• Ha lekerült a festék, itt mindenki vendég – Hankó Vandával, a Helynekem rendezvényszervezőjével beszélgettünk

Ha lekerült a festék, itt mindenki vendég – Hankó Vandával, a Helynekem rendezvényszervezőjével beszélgettünk • 57 napja

Az elkövetkezendő hónapokban olyan miskolci polgárokat szólítunk meg, akik a város kulturális életében jelentős szerepet játszanak. Szeptemberben Hankó Vandával készült interjúnk olvashatjátok.

• Art of Magic

Art of Magic • 58 napja

Közkívánatra a nagy sikerű előadás újra Miskolcon!

• Fontos idegenbeli sikerrel tért haza Pécsről a MEAFC!

Fontos idegenbeli sikerrel tért haza Pécsről a MEAFC! • 64 napja

Az U20-as magyar válogatott egyik legjobbjának, Demeternek a kosarával indult a mérkőzés, ám a MEAFC két passzos, leütés nélkül támadással azonnal egyenlített. Az „A” csoportos bajnokságban is rendre komolyabb szerephez jutó Antóni könnyed ziccerét ismét Galló kosara követte, majd Drahos és Szögi vezetésével ellépett ellenfelétől a Miskolc (4-15).

• Vereséggel zárta az Eb-t két férfi csapatunk

Vereséggel zárta az Eb-t két férfi csapatunk • 120 napja