Miskolci rotaristák segítségével újra szól a BBZI hangversenyzongorája

írta Dr. Ormos Tamás, 2018. október 7–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

SZABADTÉR

Egyetemünk Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének 50 esztendős Bösendorfer koncertzongorájának mechanikáját 2018 nyarán sikerült felújítani. A megújult zongorát Dr. Birtalan Zsolt és a BBZI növendékei egy koncert keretében mutatták be a nagyközönségnek a Zenepalotában. A felújítás költségeit a Rotary International két miskolci klubjának adományai fedezték.

Miskolci rotaristák segítségével újra szól a BBZI hangversenyzongorája

Miskolc Város első zeneiskolájának utódja ma a Miskolci Egyetem fenntartásában működik. Az oktatáshoz és koncertekhez elengedhetetlenül szükséges hangszerek beszerzése és javítása a Miskolci Egyetem költségvetésének terhére történik, ami a jelenlegi gyakorlat szerint sajnos az ideális feltételek megteremtéséhez nem elegendő. Az Intézet zenekarai több jótékonysági rendezvény szervezésével igyekeztek maguk megoldani a legsürgetőbb feladatokat, azonban ezek az erőfeszítések nem bizonyultak elégségesnek. A Rotary Club Miskolc-Tapolca tudomást szerezvén e gondokról – az Egyetem és az Intézet vezetésével történt konzultációt követően - úgy határozott, hogy az Intézet Bösendorfer hangversenyzongorájának mechanikai felújítását magára vállalja.

Koncert a Zenepalotában 2018.09.27-én.

A felújítás 2018 esztendő nyarán megtörtént, amely bruttó 750.000.- Forintba került. A Rotary Club Miskolc-Tapolca együttműködve a Rotary Club Miskolci Angyalok-kal három különböző forrásból – közel azonos arányban – teremtette elő a szükséges összeget. A 2018 évi Miskolci Becherovka Kocsonyafarsang látogatóinak adományai (amiért különleges kocsonyákat és az egyetemünk hagyományait követő Krampampulit kaptak ajándékba), a Rotary International alapítványa (The Rotary Foundation) 1000.- USD (District Grant) támogatása, valamint a hagyományos miskolctapolcai Rotary Anna-bál – amelyet ebben az évben Egyetemünk aulájában és üveg előcsarnokában rendeztek meg – együttesen adták a zongora felújításának fedezetét.

Rotary Anna-bál az Egyetemen

A Bartók Béla Zeneművészeti Intézet tanára Dr. Birtalan Zsolt, akinek ezúton is szívből gratulálunk DLA fokozatának közelmúltbeli sikeres megvédéséhez, növendékei közreműködésével nagysikerű koncert keretében virtuóz előadással „avatta fel” a megújult hangszert, 2018. szeptember 27-én a Zenepalotában. Műsoron volt: Frederic Chopin: Barcarolle (op. 60), és a h-moll szonáta (op. 58), Dr. Birtalan Zsolt előadásában, valamint Ludwig van Beethoven: g-moll cselló-zongora szonáta I-II tétele, amelyet Kun Alexandra csellón, és Harmati Benjámin zongorán adtak elő. (Facebook: „Rotary Club Miskolc-Tapolca”)

Rotarista stand a Miskolci Farsangon

Fotó: Dr. Apáti Pál
Dr. Ormos Tamás
Rotary Club Miskolc-Tapolca

SZABADTÉR: ajánló

• Interjú a Kowalsky meg a Vega zenekarral

Interjú a Kowalsky meg a Vega zenekarral • 901 napja

11 album, több mint 200 dal, megszámlálhatatlan koncert: könyveket lehetne megtölteni a Kowalsky meg a Vega 2003 óta húzódó történetével. Interjú a zenekar basszusgitárosával, Szórád „Jimmy” Csabával.

• Az állatok világnapja – interjú egy miskolci alapítvánnyal

Az állatok világnapja – interjú egy miskolci alapítvánnyal • 926 napja

Október 4-én ünnepeljük az állatok világnapját, aminek kapcsán Szatmári Cintiával, a Miskolci Második Esély Állatvédő Alapítvány munkatársával beszélgettünk.

• Flo Rida idén is az EFOTT-ra készül

Flo Rida idén is az EFOTT-ra készül • 1037 napja

Idén tényleg ott lesz az EFOTT-on és várhatóan hatalmas bulit csap majd a Velencei-tó partján az amerikai rapperóriás, Flo Rida. Az augusztus 11-15. között tartó fesztivál a hazai nagyágyúk mellett még a vírushelyzet nehézségeit is leküzdve igyekezett külföldi sztárral színesíteni a zenei programkínálatot. A lista egyre hosszabb: sokak mellett a Wellhello, a Halott Pénz, Horváth Tamás, a Bagossy Brothers Company, a Follow The Flow, Majka és Curtis, illetve a most bejelentett Flo Rida adja az egyik nagyszínpados kínálatot.

• Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek

Több mint száz ajándékcsomagot adományoztak a miskolci katonák a Magyar Vöröskeresztnek • 1225 napja

Elszállították azokat a cipősdobozokat, melyeket a miskolci katonák állítottak össze rászoruló fiataloknak. A felhívásra a megye hivatásos, szerződéses és önkéntes állománya is megmozdult, így két hónap alatt több mint 100 dobozt gyűjtöttek. A csomagokat gondosan becsomagolták és címkével látták el, melyeken megjelölték, hogy kinek szánják azokat.